Олександр Іщенко: «У Німеччині наші хлопці грають із старшими суперниками»

Олександр Іщенко: «У Німеччині наші хлопці грають із старшими суперниками»

Директор ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського Олександр Іщенко розповів про перебування у німецькому місті Кельн двох команд клубної академії вікових категорій U15 (футболісти 2008-го року народження) та U16 (футболісти 2007-го року народження), а також їхню участь у товариських матчах:

- Завдяки ФК «Кельн», який запросив наших вихованців до Німеччини, наші футболісти отримали головне: можливість бути у безпеці, повноцінно тренуватися та проводити контрольні поєдинки із найкращими та провідними німецькими академіями. Важливо, що кожного тижня у гравців наших команд є ігрова практика, та вони набираються досвіду, який стане у нагоді у їхньому футбольному майбутньому.

Слід звернути увагу, що часто динамівці грають із старшими суперниками, наприклад, як це було на турнірі Euro Youth Cup у місті Саарлуї, де усі суперники були 2006-го року народження, а наші хлопці – 2007 та 2008-го. Також старший суперник протистояв їм і у минулому матчі із дортмундською «Борусією». Неозброєним оком було помітно, що німці переважали киян і за зростом, і за фізичною міццю, і за антропометричними даними. Та, незважаючи на це, ми жодній команді не поступилися за бажанням, рухом, самовіддачею, боротьбою та в усіх поєдинках виглядали гідно.

Хоча нашим командам складно досягти позитивного результату у таких іграх, ми погодилися на них заради швидшого техніко-тактичного розвитку юних футболістів. Змагаючись зі старшими суперниками, наші хлопці навчаються швидше приймати рішення, правильно діяти під пресингом та виходити з-під нього, не поступатися у боротьбі, імпровізувати та знаходити нестандартні рішення у різних складних ігрових ситуаціях. Також вони швидше прогресують, покращуючи свої вміння та навички в усіх футбольних компонентах. Звісно, з морально-психологічної точки зору важко та неприємно поступатися, але і такий досвід у наших хлопців має бути, щоб вони робили правильні висновки та ефективно працювали над власними помилками, не допускаючи їх в офіційних матчах у майбутньому.

А ось зі своїми однолітками динамівці грають впевнено. Наприклад, наші хлопці змішаною командою U15/U16 перемогли «Алеманію» 5:0, у складі якої грали хлопці лише U16, динамівці вікової категорії U16 перемогли однолітків із «Фортуни» (Дюссельдорф) 2:1, бойовою нічиєю 3:3 завершилася гра змішаного складу «Динамо» U15/U16 із «Кельном» U16. Також зазначимо, що з однаковим рахунком 3:0 «Динамо» U16 та U15 перемогли своїх опонентів з команди Ford Niehl, які були на рік старшими.

Переконаний, що, зважаючи на війну в Україні та відсутність чемпіонату ДЮФЛ і офіційних матчів, перебування у німецькому Кельні – це найкраща можливість зберегти не лише життя наших дітей, а і їхнє футбольне майбутнє. За це ми вдячні усім, хто сприяє їхньому перебуванню там та допомагає вирішити усі питання, що виникають – футбольному клубу «Кельн», керівництву міста, готелю, де проживають команди, футбольному менеджеру, який намагається зробити це перебування найбільш комфортним та організовує товариські матчі, а також усім тим, хто підтримує, надаючи поля для тренувань, продукти харчування та допомагає іншими способами.

Інші новини

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер