Радісний і сумний день в історії «Динамо»

Радісний і сумний день в історії «Динамо»

95 років тому, 13 травня 1927-го року відбулася історична подія, яка вважається днем ​​заснування київського «Динамо». Це день реєстрації статуту Київського пролетарського спортивного товариства (ПСТ) «Динамо» Міжвідомчою комісією у справах громадських організацій та спілок Київського округу.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ «ДИНАМО»

Реєстрація Київського ПСТ «Динамо» 13 травня 1927 року, у рамках якого і заснувалася пізніше футбольна команда, підтверджена документами, що знаходяться в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України. 1927 рік відображений і в офіційних документах і довідниках ФІФА і УЄФА.

За 95 років наш клуб пережив чимало подій і подолав великий шлях – від скромної київської футбольної команди до гранда радянського, а потім і українського футболу.

ВСІ РЕКОРДИ «ДИНАМО»

«Динамо» - найтитулованіший клуб СРСР і України, але не тільки великі перемоги всередині країни і на європейській арені зробили "біло-синіх" культовим футбольним явищем. Наша головна гордість – люди! Це гравці та тренери, адміністратори та лікарі, наші вболівальники по всьому світу. «Динамо» це тільки рекорди і трофеї, це прогрес, свій особливий шлях і внесок у розвиток усього світового футболу.

ЗОЛОТІ ІМЕНА «ДИНАМО»

16 чемпіонських титулів в Україні, 13 Кубків України, 9 Суперкубків України, 13 титулів чемпіона СРСР, 9 Кубків СРСР, 3 Суперкубка СРСР, 2 Кубки володарів Кубків, Суперкубок УЄФА, робота під керівництвом таких легендарних тренерів як Віктор Маслов, Валерій Лобановський, володарі "Золотого м'яча", ціла плеяда видатних гравців, незабутні перемоги на переповненому "Олімпійському"...

Нам є чим пишатися!

***

20 років тому «Динамо» втратило найкращого тренера в своїй історії, одну з найпомітніших фігур в історії тренерського справи світового футболу - Валерія Васильовича Лобановського.

Це був не просто тренер-переможець, це була людина, яка задала вектор розвитку клубу (навіть не команди!) на багато років уперед. Його ідеї та футбольний світогляд випередили час. Лобановський передбачав тенденції розвитку світового футболу і був одним із перших, хто кваліфікував сам процес не тільки як гру, а й як науку.

"Суть сучасного футболу - у створенні чисельної переваги на різних ділянках поля. І найперша вимога до гравця - якомога швидше переходити від оборони до атаки, і навпаки".

"Відсутність жорсткості, цілеспрямованості в роботі призводить до набагато гірших наслідків, ніж відсутність очок, - команда стає середньою, вона задовольняється малим і щасливо при цьому почувається".

"Тренер повинен вчитися все життя. Якщо зачерствів, перестав учитися - значить, перестав бути тренером. Час не обдурити. Акценти розставляє він. І вчить - теж".