Стадіон "Авангард"

Минай

Минай
УПЛ

У суботу, 27 листопада, київське «Динамо» проведе зустріч 16-го туру української Прем’єр-ліги з «Минаєм». Матч відбудеться на стадіоні «Авангард» в Ужгороді та розпочнеться о 14:00. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «МИНАЙ»

Дата заснування: 2015 рік

Президент: Валерій Пересоляк

Головний тренер: Ігор Леонов

Домашні матчі проводить на стадіоні «Авангард» в Ужгороді (12 000 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 14-те місце (18 очок у 26-ти матчах; 4 перемоги, 6 нічиїх, 16 поразок, різниця м’ячів 16:47)

Поточне місце в сезоні 2021/22: 14-те (10 очок у 15-ти матчах; 1 перемога, 7 нічиїх, 7 поразок, різниця м’ячів 11:25)

Історія

Датою заснування ФК «Минай» вважається 2015 рік, коли була створена команда працівників митниці для участі в чемпіонаті Ужгорода. Із часом до неї приєдналися професійні футболісти: екс-гравці ужгородської «Говерли» Микола Гібалюк, Владислав Микуляк, Дмитро Бабенко, а інвестори команди, які зацікавилися проектом, вирішили будувати професійний футбольний клуб.

На першому ж році свого існування «Минай» посів друге місце в головному міському турнірі Ужгорода та пробився до вищого ешелону клубів Закарпаття. За три роки команда з чемпіонату Ужгорода вийшла до другої ліги чемпіонату України. 2018 року, коли «Минай» отримав професійний статус, закарпатці дійшли до 1/8 фіналу Кубка України, в якому поступилися київському «Динамо» (1:3). А у другій футбольній лізі команда виграла групу А, програвши у Суперфіналі другої ліги «Кременю» (0:1), та здобула право підвищитися у класі. При цьому «Минай» успішно виступав у Кубку України, дійшовши до півфіналу турніру.

У сезоні 2019/2020 колектив під керівництвом Василя Кобіна здобув золото першої ліги, отримавши підвищення до елітного дивізіону України.

Дебют в УПЛ «Минай» відзначив перемогою над «Олександрією» (1:0), однак за підсумками чемпіонату посів останнє місце в турнірній таблиці та мав понизитися до першої ліги, проте відмова «Олімпіка» від виступу у Прем’єр-лізі дозволила «Минаю» зберегти прописку в еліті на сезон 2021/22.

Досягнення

Виступи в аматорах: чемпіон Закарпатської області (2017), володар Кубка Закарпатської області (2017, 2018), Володар Суперкубка Закарпатської області (2017);

Професійні виступи: чемпіон групи «А» другої ліги чемпіонату України (2019); чемпіон першої ліги України (2020).

Стан справ у поточному сезоні

Як і минулого сезону, «Минай» розпочав виступ у Прем’єр-лізі з мінімальної перемоги над «Олександрією» – успіх закарпатцям приніс єдиний м’яч Олега Вишневського, забитий на 90-й хвилині. Однак вже в наступному матчі перенесеного першого туру команда поступилася на НСК «Олімпійський» київському «Динамо» (0:2), після чого не здобула більше жодної перемоги. Безвиграшна серія «Миная» триває в чемпіонаті рекордні 14 ігор: 7 нічиїх та 7 поразок. На своєму полі наші суперники не перемагали в УПЛ впродовж 7-ти матчів: 5 нічиїх і 2 поразки.

Після серії з трьох поразок від «Ворскли», «Львова» та «Металіста 1925», а також вильоту з Кубка України на стадії 1/16 фіналу від першолігового «Альянсу» (2:3), керівництво «Миная» розірвало контракт із Василем Кобіним, якого на чолі команди змінив Ігор Леонов.

Однак, незважаючи на низьке турнірне становище, протягом дистанції «Минай» не раз відбирав очки у лідерів, зігравши внічию з однаковим рахунком 1:1 із «Зорею» та «Шахтарем». Закарпатський клуб є найбільш «товариським» серед усіх учасників УПЛ, маючи на своєму рахунку 7 «мирових».

Топ-гравці стартового складу

У всіх 15-ти матчах поточного сезону взяли участь півзахисник Олександр Петрусенко (відіграв без замін 1286 хвилин) і захисник Ігор Гончар (1183 хвилини). 1189 хвилин у 14-ти турах провів воротар Данило Кучер, трохи менше ігрового часу отримав захисник Олег Синьогуб (1061 хвилина в 14-ти матчах).

По 13 ігор в активі Ельдара Кулієва (992 хвилини), Дмитра Білонога (859 хвилин), Олексія Хахльова (726 хвилин) та Євгена Селезньова (653 хвилини).

Статистика зустрічей із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Минай» провели між собою п’ять офіційних зустрічей – 3 в рамках УПЛ і ще 2 в Кубку України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», до того ж, закарпатці відзначилися в воротах «біло-синіх» лише раз, тоді як динамівці забили 14 м’ячів.

Олександр Шовковський
0' —

Доброго дня, шановні вболівальники! Сьогодні "Динамо" проведе матч 16-го туру VBET Ліги проти "Минаю".

0' —

Нагадаємо, в матчі першого кола на НСК "Олімпійський" наша команда здобула перемогу 2:0 завдяки голами Буяльського та Раміреса.

0' —

Тим часом команди вже завершили розминку та вирушили до роздягалень. До початку гри залишилося кілька хвилин.

0' —

Футболісти виходять на поле. Лунає Гімн України.

0' —

Хвилина мовчання в пам'ять про жертв Голодомору.

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!

Пролунав стартовий свисток!

3' —

Вербич прорвався по лівому флангу, прострілив, але Буяльський не зміг переправити м'яча у ворота.

8' —
МОМЕНТ!

Після навісу Миколенка з лівого флангу м'яч прилетів до Циганкова, який прийняв та пробивав по воротах метрів із 10-ти - поруч зі стійкою.

11' —
ПЕНАЛЬТІ!

Буяльський підхоплює м'яч у штрафному майданчику й Горін чіпляє за ногу Віталія - пенальті!

yellow
12' —
ЖОВТА КАРТКА

Горін отримав жовту картку за фол проти Буяльського.

11
12' —
ГООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!

ГОЛ - 0:1. Циганков упевнено реалізував 11-метровий, розвівши воротаря та м'яч по різних кутах.

16' —
СТІЙКА!

Миколенко прострілює з лівого флангу на лінію воротарського майданчика, де Гармаш підставив ногу та переправляв м'яча у ворота, але влучив у поперечину.

20' —

Кулієв вривався до штрафного майданчика та впав у боротьбі з Циганковим, але арбітр фол не зафіксував.

21' —

А тут уже Гармаш упав у карному майданчику суперника після того, як Семенко, вибиваючи м'яча, влучив по нозі Денису - але й цього разу арбітр промовчав.

25' —

Сидорчук пробив здалеку - вище воріт.

28' —

Гармаш пробиває по воротах із меж штрафного майданчика, але робить це з офсайду.

32' —

Буяльський пробивав сходу з лінії штрафного майданчика - м'яч легко прикотився в руки воротарю.

37' —

Після навісу з кутового Кендзьора пробивав головою - в руки воротарю.

40' —

Після прострілу Циганкова з правого флангу Гармаш пробивав сходу метрів із семи - поруч зі стійкою.

43' —

Гармаш заробив штрафний у 20-ти метрах від воріт - м'яч зачепив когось у стінці та пролетів над поперечиною.

45' —

Арбітр компенсував одну хвилину.

45+1' —
КІНЕЦЬ ТАЙМУ

ПЕРЕРВА!

0' —

Футболісти повертаються на поле.

46' —
ЗАМІНА
  • Минай
  • Півзахисник #23
  • Минай
  • Півзахисник #8
46' —
ЗАМІНА
  • Минай
  • Нападник #11
  • Минай
  • Нападник #9
46' —
ЗАМІНА
  • Минай
  • Захисник #44
  • Минай
  • Захисник #19
46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!

Гру продовжено!

0' —

Неспішно розпочали другий тайм динамівці, але й супернику нічого не дозволяють...

57' —

Після навісу з кутового біля воріт "Динамо" м'яч відскочив до Матіча, але його удар із центру штрафного майданчика було заблоковано.

yellow
59' —

Вербич на свій день народження отримав "подарунок" у вигляді попередження від арбітра.

60' —
МОМЕНТ!

Ахмедзаде пробивав із меж штрафного майданчика - після рикошету від ноги Шабанова м'яч пролетів поруч зі стійкою.

62' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Нападник #
  • Динамо
  • Нападник #7
63' —
СТІЙКА!

Після навісу із лівого флангу Селезньов пробив головою – стійка рятує нашу команду!

yellow
69' —

Де Пена порушує правила проти Ахмедзаде та отримав попередження.

74' —

Арбітр довго дивився повтор моменту з можливим призначенням пенальті, але в підсумку прийняв рішення призначити штрафний на користь "Динамо" за гру рукою Матіча.

75' —

Циганков зіграв на підбиранні та пробив з-за меж штрафного майданчика - вище воріт.

77' —
ЗАМІНА
Ілля Шкурін
  • Динамо
  • Динамо
  • Нападник #19
77' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Захисник #20
  • Динамо
  • Захисник #94
79' —

Атака "Динамо" п'ять у чотири, Караваєва виводять на ударну позицію, з ударом якого із меж штрафного майданчика впорався воротар.

82' —
ЗАМІНА
  • Минай
  • Півзахисник #52
  • Минай
  • Нападник #10
85' —
ЗАМІНА
  • Минай
  • Півзахисник #99
Книш Данило
  • Минай
  • Нападник #17
88' —

Циганков закинув м'яча до штрафного майданчика, де Пена пробивав головою - в руки воротарю.

90' —

Арбітр компенсував сім хвилин.

90+3' —
ЗАМІНА
Денис Антюх
  • Динамо
  • Динамо
  • Нападник #15
90+5' —
МОМЕНТ!

Месхі отримав м'яч у штрафному майданчика, пробивав із розвороту - поруч зі стійкою.

90+6' —
ГООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!

ГОЛ - 0:2. Сидорчук м'яко накинув м'яч від лицьової, Шапаренко пробив зльоту з району 11-метрової позначки повз воротаря.