Франсуа Летексьє
П'єр Гаюст
Setanta Sports
  • 3 Серпня
  • Середа
  • 21:00

Динамо

Київ
1-0

Штурм

Грац
Stadion Miejski im. Wladyslawa Krola

Штурм

Грац
ЛЧ

Повна назва: Sportklub Sturm Graz (Спортивний клуб «Штурм» Грац)

Дата заснування: 1 травня 1909 року

Домашній стадіон: Stadion Graz-Liebenau (стадіон Грац-Лібенау, також Liebenauer Stadion, комерційна назва – Merkur Arena), місткість – 15 400 глядачів (під час міжнародних матчів).

Головний тренер: Крістіан Ільцер (Австрія)

Місце в австрійській Бундеслізі в сезоні 2021/22: 2-ге

Титули

Чемпіон Австрії (3): 1997/98, 1998/99, 2010/11

Віце-чемпіон Австрії (7): 1980/81, 1994/95, 1995/96, 1999/2000, 2001/02, 2017/18, 2021/22

Володар Кубка Австрії (5): 1995/96, 1996/97, 1998/99, 2009/10, 2017/18

Фіналіст Кубка Австрії (4): 1947/48, 1974/75, 1997/98, 2001/02

Володар Суперкубка Австрії (3): 1996, 1998, 1999

Володар Кубка Інтертото (1): 2008

Історія

Клуб був заснований представниками робітничого класу і як конкурент заснованому в 1902 в Граці клубу ГАК («Грацер Атлетік Клуб»). Згідно з легендою, буря, що вирувала в Граці в день заснування клубу, стала джерелом натхнення для назви нового клубу. За іншою версією назва була обрана на честь відомого на той час чеського клубу DBC Sturm Prag, який гостював у Граці у квітні 1909 року.

Більшість своєї історії «Штурм» мав аматорський статус і виступав у нижчих лігах австрійського футболу.

Основним досягненням у період із 1921 по 1949 роки стали 11 чемпіонських титулів у регіональній лізі Штирії (федеральна земля на південному сході Австрії, головним містом якої є Грац).

У 1949 році «Штурм», після того, як клуб дійшов до фіналу Кубка Австрії, дебютував у національному чемпіонаті Австрії, ставши в ньому першим клубом не з Відня.

У 70-х роках «Штурм» дебютував у єврокубках, спершу в Кубку УЄФА, потім, знову вийшовши у фінал національного Кубка – у Кубку Кубків. У сезоні 1975/76 «Штурм» дістався 1/4 фіналу Кубка Кубків, а в сезоні 1983/84, подолавши три раунди – до аналогічної стадії Кубка УЄФА. Проте найчастіше клуб вилітав на перших стадіях єврокубків.

Справжній успіх прийшов до клубу у 90-х роках. Очолюваний боснійцем Івіцею Осімом «Штурм» двічі поспіль став віце-чемпіоном країни у 1995 та 1996, а також завоював свій перший серйозний трофей – Кубок Австрії, а слідом за ним і Суперкубок.

Осіму вдалося створити сильну команду з молодих та малодосвідчених гравців, і ця команда ставала з кожним сезоном сильнішою. Історичний успіх прийшов у Грац у 1998 році, коли клуб відсвяткував своє перше чемпіонство з рекордним для Австрії показником – 81 очко. Титул «Штурм» оформив за 7 турів до завершення сезону, в результаті випередивши «Рапід» на 19 очок.

Чемпіонство дозволило «Штурму» дебютувати у Лізі чемпіонів у сезоні 1998/99. Здолавши кваліфікацію, груповий раунд команда Осіма завершила на останньому місці, набравши 1 очко.

Того ж сезону клубу з Граца підкорилося ще одне історичне досягнення – домашній требл, а слідом за ним другий вихід до Ліги чемпіонів. Цього разу «Штурм» знову подолав кваліфікацію, а у групі посів уже третє місце, перекочувавши до Кубка УЄФА, де, щоправда, одразу вилетів від «Парми».

А у сезоні 2000/01 «Штурм» став головною сенсацією Ліги чемпіонів. Вибивши у кваліфікації «Фейєнорд», команда з Граца завершила групу на першому місці, обійшовши «Галатасарай», «Рейнджерс» та «Монако» (причому останнім двом «Штурм» поступився в гостях з однаковим рахунком 0:5). Другий груповий раунд «Штурм» не пройшов, обійшовши «Панатинаїкос», проте поступившись МЮ та «Валенсії».

Золота епоха завершилася для «Штурму» 2002-го, коли клуб залишив не тільки Осім, а й деякі ключові гравці, серед яких найвідоміший – Івиця Вастич, чотири рази визнаний найкращим футболістом в Австрії.

З тих часів головним єврокубковим досягненням «Штурму» є перемога в Кубку Інтертото в 2008 році, для якої команді достатньо було пройти два раунди, здолавши білоруський «Шахтар» Солігорськ та угорський «Будапешт Гонвед» (перемога в цьому скромному євротурнірі лише відкривала шлях до кваліфікації Кубка УЄФА).

Третє і поки що останнє чемпіонство «Штурм» завоював у 2011 році, проте шлях до Ліги чемпіонів команді з «Граца» перегородив БАТЕ.

У сезоні 2017/18 клуб із Граца завоював національний Кубок і став віце-чемпіоном. У ЛЧ команда знову не пробилася, програвши у кваліфікації «Аяксу», а потім з ганьбою поступилася і у кваліфікації Ліги Європи, програвши кіпріотському АЕК Ларнака 0:7 за сумою двох зустрічей. Нову спробу повернутися до Ліги чемпіонів, посівши друге місце в чемпіонаті, «Штурм» зробить цього сезону.

Минулий сезон

Шансів поборотися за чемпіонство минулого сезону «РБ Зальцбург» своїм конкурентам надав небагато. Вже після першого етапу, 22-х турів, «Штурм» та «Вольфсбергер» відставали від «биків» на 18 очок.

Основною була боротьба за друге місце, а разом із ним – кваліфікацію до Ліги чемпіонів. У цю боротьбу на другому етапі, який тривав ще 10 турів, намагалися вклинитися віденські «Аустрія» та «Рапід», проте «Штурм» впевнено пройшов другий етап, забезпечивши собі срібні медалі за кілька турів до завершення сезону.

З Кубка Австрії «Штурм» вилетів досить рано, ще в жовтні, поступившись на своєму полі майбутньому фіналісту «Ріду» на стадії 1/8 фіналу.

А ось новий сезон 2022/23 «Штурм» розпочав упевнено на обох внутрішніх фронтах. Похід за Кубком «Штурм» почав впевненою гостьовою перемогою з рахунком 6:0 над «Ретісом», а в Бундеслізі після стартової виїзної нічиї з «Вольфсбергером» (1:1) у Граці був обіграний незмінний чемпіон останніх років «Зальцбург» з рахунком 2:1 .

Склад

Як і раніше, у «Штурмі», на відміну від того ж «РБ Зальцбург», який має значно більший бюджет, основну ставку роблять на місцевих, австрійських виконавців.

Оцінна трансферна вартість «Штурму» дуже скромна навіть як для команди, яка виступає у кваліфікації Ліги чемпіонів. Авторитетний портал Transfermarkt оцінює склад клубу з Граца приблизно в 33 млн євро (для порівняння, склад «Зальцбурга» оцінюється в 205 млн євро, склад «Фенербахче» - 185 млн євро).

Як і за часів успіхів кінця 90-х, у складі «Штурму» багато молодих гравців, середній вік футболістів першої команди становить 23 роки.

Серед найдосвідченіших виконавців – 32-річний головний голкіпер Йорг Зібенхандль, капітан команди, 31-річний хавбек Штефан Хірлендер, який пограв за «РБ Зальцбург» та «РБ Лейпциг», а також 33-річний центрфорвард, уродженець Граца Якоб Янчер.

До речі, Янчер є найкращим бомбардиром та асистентом «Штурму» за підсумками попереднього сезону – 15 м'ячів та 20 гольових передач у чемпіонаті та Кубку.

У новому сезоні Янчер встиг зіграти 20 хвилин у кубковому матчі, проте пропустив стартові тури Бундесліги через м'язову травму.

Другим найкращим бомбардиром минулого сезону став австрійський гравець індійського походження Манпріт Саркарія. А ось ще одного свого бомбардира «Штурм» втратив - за 6,5 млн євро в «Дженоа» перейшов Келвін Йебоа, до речі, племінник відомого футболіста Тоні Йебоа.

У новому сезоні естафету підхопив 19-річний датський форвард Расмус Хойлунн, на рахунку якого вже чотири м'ячі – два у Бундеслізі та два у Кубку. Він перебрався до «Штурму» з «Копенгагена» посеред минулого сезону і наразі має найбільшу трансферну вартість у клубі (4,5 млн євро).

Крім голкіпера, найбільшу кількість ігрового часу минулого сезону отримали досить досвідчені гравці лінії оборони – швейцарець Грегорі Вютріх (центрбек) та словенец Йон Горенц-Станкович (опорний півзахисник). Також багато ігрового часу упродовж сезону мали молоді захисники Амаду Данте та Давід Аффенгрубер.

Наставник

Очолює «Штурм» 44-річний австрієць Крістіан Ільцер. Він провів уже два повні сезони біля керма команди з Граца.

Ільцер встиг попрацювати вже у кількох клубах, причому всі вони – австрійські. Починав самостійну роботу у сезоні 2012/13, коли очолив СК «Вайц». Потім кілька років працював асистентом у різних командах, після чого влітку 2015 року очолив «Хартберг». Але вже в листопаді покинув клуб, увійшовши до тренерського штабу Хаймо Пфайфенбергера у «Вольфсбергері», де працював майже два сезони.

Влітку 2017 повернувся до «Хартберга», яким керував уже повноцінний сезон. Сезон 2018/19 провів уже біля керма «Вольфсбергера», наступний – біля керма «Аустрії», після чого прийшов до «Штурму». Віце-чемпіонство минулого сезону поки що можна вважати найуспішнішим етапом кар'єри фахівця.

СТАТИСТИКА ОСОБИСТИХ ЗУСТРІЧЕЙ
Матчів зіграно
Динамо
Штурм
Воротар
Захисники
Півзахисники
Нападники
Запасні
Тренер
Shovkosvkyi2311
Олександр Шовковський
Воротар
Захисники
Півзахисники
Нападники
Запасні
Тренер
19:30' —

Доброго вечора всім уболівальникам Динамо! Слава Україні! Півтори години залишилося до старту першого матчу 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, в якому динамівці зіграють із австрійським Штурмом.

19:35' —

Номінально домашній для нашої команди поєдинок відбудеться в польській Лодзі на Stadion Miejski im. Wladyslawa Krola та розпочнеться о 21:00 за київським часом.

19:37' —

Матч транслюватиметься у прямому ефірі ексклюзивно на телеканалі Setanta Sports Україна та OTT-платформі setantasports.com.

Також із затримкою в 15 хвилин поєдинок транслюватиметься на телеканалі 2+2, а телеканал Dynamo Kyiv TV покаже матч у записі о 23:20.

19:40' —

Динамо та Штурм ще не перетиналися на офіційному рівні, але провели один товариський матч. Взимку 2018 року в іспанській Марбельї перемоги досяг клуб із Граца - 2:0.

19:41' —

Штурм одного разу зустрічався з українським клубом в єврокубках - це був Металіст у кваліфікації Ліги Європи 2009/10, і тоді австрійцям вдалося вибити харків'ян із розіграшу турніру.

19:45' —

Загалом же для Динамо статистика зустрічей із австрійськими командами позитивна. Кияни провели з клубами з цієї країни 14 матчів, 9 разів святкували перемогу, двічі зіграли внічию та зазнали трьох поразок (різниця м'ячів 29:17 на користь Динамо). В єврокубках динамівці 6 разів проходили австрійців, а вилетіли лише раз – у кваліфікації Ліги чемпіонів 1996/97 від Рапіда.

19:47' —

Стартовий склад Динамо: 1. Бущан – 94. Кендзьора, 25. Забарний, 4. Попов, 44. Дубінчак – 5. Сидорчук (к), 10. Шапаренко, 29. Шепелєв, 15. Циганков, 29. Буяльський– 41. Бєсєдін.

Запасні: 35. Нещерет, 71. Бойко, 2. Вівчаренко, 3. Боль, 11. Ванат, 14. Яцик, 18. Андрієвський, 19. Гармаш, 20. Караваєв, 21. Кравченко, 24. Тимчик, 34. Сирота.

19:50' —

Стартовий склад Штурма: 27. Зібенхандль – 22. Газібегович, 42. Аффенгрубер, 5. Вютріх, 44. Данте – 4. Станкович, 25. Гірлендер (к), 8. Прасс – 19. Хорват – 11. Саркарія, 9. Хойлунн.

Запасні: 32. Шютценауер, 41. Джуліані, 6. Боркович, 17. Демаку, 18. Ороц, 23. Кронбергер, 24. Інголич, 26. Ланг, 28. Шнегг, 29. Фусейні, 30. Любич, 37. Вельс.

20:55' —

Команди виходять на поле, динамівці традиційно несуть на плечах національні синьо-жовті прапори.

20:56' —

Лунають гімни Австрії та України. Футболісти обох команд вдягнені в футболки з закликом Stop war.

1' —
Матч розпочався!

Гравці Штурма розвели м'яч із центру поля.

2' —

Перед початком матчу в стартовому складі Динамо сталася вимушена зміна - замість Циганкова, який отримав ушкодження на передматчевій розминці, вийшов Караваєв.

Img 8701
5' —

У перші хвилини м'яч тримається в центрі поля - Динамо володіє ініціативою, проте Штурм надійно грає в обороні та не дозволяє просуватися вперед.

8' —

Сидорчук віддавав пас на хід Бєсєдіну, проте захисник австрійців перервав цю передачу.

11' —

Дубінчак та Шепелєв намагалися прорвати оборонні редути Штурма лівим флангом, проте поки безрезультатно.

13' —

Перший удар по воротах Бущана - Хорват головою пробив дуже неточно.

14' —

Данте потужно пробив з лівого флангу - теж повз ворота.

16' —

Бущан! Георгій в падінні парирував дальній удар Прасса.

yellow
16' —

Вютріх заробив попередження за фол проти Буяльського.

17' —

Шапаренко виконав штрафний удар метрів із 25-ти, влучивши у стінку.

20' —

Бущан знову рятує! Хойлунн вийшов на удару позицію та пробив, але голкіпер Динамо ногою відбив цей удар.

yellow
21' —

Попов попереджений за фол проти Хойлунна.

24' —

І знову Хойлунн! Данський форвард Штурма завдавав удару з лінії воротарського, але, на щастя, неточно.

28' —
ГОООООООЛ!

Олександр Караваєв виводить Динамо вперед! Бєсєдін не дотягнувся до м'яча після прострілу Дубінчака з лівого флангу, проте це вийшло у Караваєва, який у дотик відправив круглого в дальній нижній кут!

Kara Goal 3 1
32' —

Кияни відбилися після двох поспіль кутових суперників.

34' —

Бєсєдін проривався до штрафного Штурма з правого флангу, заробивши кутовий для Динамо.

35' —

Простріл Кендзьори з правого кута штрафного на Буяльського не пройшов - лише черговий кутовий.

36' —

Динамо все частіше загострює гру, однак потрібно грати обережно і позаду - австрійці користуються будь-яким моментом, щоб провести швидку контратаку. Одну з таких зупинив Попов.

Img 8822
yellow
42' —

Станкович попереджений за фол проти Буяльського. Віталію знадобилася допомога лікарів.

44' —

Атака Динамо лівим флангом не знайшла продовження, Дубінчак втратив м'яч.

45' —

До ігрового часу першого тайму компенсована одна хвилина.

45+1' —

Кендзьора спиною заблокував подачу Саркарії до штрафного Динамо.

45+1' —
Перший тайм завершено

Французький арбітр Франсуа Летескьє не дозволив динамівцям завершити атаку. Йдемо на перерву.

Img 8847
46' —
Розпочався другий тайм
yellow
46' —

Капітан Штурма Гірлендер попереджений за порушення в центрі поля.

yellow
48' —

Шепелєв також заробив гірчичник - за фол проти Газібеговича на фланзі.

50' —

Бущан забрав м'яч після навісу Газібеговича.

52' —

Шепелєв віддавав передачу з лівого флангу до штрафного Штурма, проте Бєсєдін не прочитав задум партнера.

54' —

Бєсєдін пробивав із меж штрафного зовнішньою стороною стопи після передачі назад від Караваєва, але влучив у суперника.

60' —

Сидорчук цілив з-за меж штрафного у дальню "дев'ятку", але вийшло трохи неточно.

62' —

Станкович порушив правила в атаці проти Сидорчука.

63' —

Попов зачепив ззаду по ногах Хорвата, за що Штурм отримав право на виконання штрафного. Саркарія завдав прямого удару по воротах зі стандарту, але він став легкою здобиччю для Бущана.

64' —

Шапаренко потужно пробив із лінії штрафного - трохи забракло точності.

Dynamo Sturm Lodz 3
67' —

Подвійна заміна у Штурма: 30. Любич замість 25. Гірлендера, 28. Шнегг замість 44. Данте.

69' —

Удар Дубінчака з гострого кута - неточно.

70' —

Заміна у складі Динамо: 2. Вівчаренко замість 44. Дубінчака, 19. Гармаш замість 8. Шепелєва.

72' —

Бєсєдін у стрибку головою замикав навіс Шапаренка з кутового - повз ворота.

75' —

Вівчаренко відібрав м'яч на лівому фланзі та віддав пас на Буяльського, який намагався навісити до штрафного на Караваєва - однак суперник був перший на м'ячі.

78' —

Заміна у Штурма: 17. Демаку замість 8. Прасса.

83' —

Буяльський цілив у дальній кут із лінії штрафного, прийнявши передачу від Вівчаренка, однак знову повз площину воріт.

83' —

Заміна у складі Динамо: 11. Ванат замість 41. Бєсєдіна.

84' —

Ще одна неточна спроба пробити здалеку - від Караваєва.

86' —

Штурм дуже невдало розпорядився черговим кутовим. 7-4 на цю хвилину за корнерами.

88' —

Кутовий для Динамо після прострілу до воротарського від Ваната, де ніхто з партнерів не зміг замкнути передачу.

88' —

Удар Буяльського після корнера - повз ворота.

Dynamo Sturm Lodz 13
89' —

Заміна у Штурма: 26. Ланг замість 9. Хойлунна.

90' —

До ігрового часу другого тайму компенсовано три хвилини.

90+3' —
Матч завершено!

Вітаємо з перемогою!

90+3' —

Матч-відповідь пройде наступного вівторка, 9 серпня, в австрійському Граці.

Статистика матчу
13
Удари
10
1
Удари в площину воріт
3
7
Кутові
4
9
Фоли
11
2
Жовті картки
3
643
Передачі
328
34
Перехоплення
50
83
Виграні єдиноборства
80
69 %
Контроль м'яча
31 %
88 %
Точність пасів
255 %
Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер