Дніпро
1
Місце
УПЛ

У 17-му турі Прем’єр-ліги «Динамо» на виїзді зіграє з СК «Дніпро-1». Поєдинок відбудеться у неділю, 12-го березня, в Ужгороді на стадіоні «Авангард» та розпочнеться о 13:00. Представляємо суперника «біло-синіх».

СК «Дніпро-1» (Дніпро)

Дата заснування: 2015 рік

Почесний президент: Юрій Береза

Президент: Максим Береза

Головний тренер: Олександр Кучер

Домашні матчі проводить на «Дніпро-Арені», у цьому сезоні через російську агресію грає на ужгородському «Авангарді»

Результат виступу в минулому сезоні: 3-е місце в УПЛ (18 матчів, 13 перемог, 1 нічия, 4 поразки, м'ячі 35-17). Нагадаємо, чемпіонат не було дограно через повномасштабну війну росії проти України.

Історія

У листопаді 2015 року була створена команда «Дніпро-1», головною метою якої була реабілітація і допомога захисникам нашої України, та соціалізація військових через футбол.

В основу назви Спортивного Клубу «Дніпро-1» покладено ім’я добровольчого батальйону «Дніпро-1», який з квітня 2014 року захищає Україну разом з іншими українськими військовими підрозділами.

21 червня 2017 року СК «Дніпро-1» отримав статус професійного клубу і був прийнятий до складу учасників чемпіонату Другої ліги ПФЛ сезону 2017-18 років.

На початку липня 2017 року команду разом зі своїм тренерським штабом очолив Дмитро Михайленко.

Домашнім стадіоном спортклубівців стала «Дніпро-Арена», де «Дніпро-1» провів свій перший матч у якості професійного клубу 9 липня 2017 року в рамках Кубка України розгромивши чернівецьку «Буковину» 5:0.

За підсумками сезону 2017/2018 років «Дніпро-1» посів перше місце у групі «Б» Другої ліги і здобув путівку до Першої ліги чемпіонату країни. Також у цьому сезоні команда вийшла до півфіналу національного Кубка.

За підсумками сезону 2018/2019 років «Дніпро-1» переміг у Першій лізі і здобув путівку в УПЛ. Також у цьому сезоні команда удруге поспіль вийшла у півфінал національного Кубка.

У сезоні 2019/20 років «Дніпро-1» посів 7 місце в чемпіонаті УПЛ, виборовши «Кубок Престижу» для кращого клубу другої шістки, а також поступився у півфіналі плей-оф за путівку до Ліги Європи.

22 вересня 2020 року СК «Дніпро-1» очолив хорватський фахівець Ігор Йовічевіч. За його керівництва клуб повторив своє досягнення і другий сезон поспіль завершив на 7-й позиції в Прем’єр-лізі.

Перед початком поточного сезону у команди змінився головний тренер. Ігор Йовічевіч перейшов до донецького «Шахтаря», а дніпрян очолив Олександр Кучер. Саме під його керівництвом команда дебютувала в єврокубках, а у чемпіонаті тримається на першій сходинці.

Стан справ у поточному сезоні

Після 15-ти зіграних матчів (ще один, з «Олександрією», був недограний через довгу повітряну тривогу) СК «Дніпро-1» перебуває на першій сходинці у таблиці. Команда має рівну кількість очок із «Шахтарем», проте випереджає «гірників» за додатковими показниками.

Команда Олександра Кучера здобула 11 перемог, тричі зіграла внічию (2:2 з «Інгульцем» вдома, 1:1 з «Ворсклою» на виїзді, 2:2 з «Олександрією» на виїзді), та одного разу програла (1:2 «Кривбасу» на виїзді).

Внічию стільки ж разів, скільки й «спортклубівці», зіграли «Динамо», «Шахтар», «Кривбас», «Ворскла» та «Львів».

Що ж до різниці забитих і пропущених м'ячів, то «Дніпро-1» поступається за даним показником лише «Шахтарю» - +21 проти +28. Дніпряни забили 33 м'ячі - цей показник є меншим лише за результати «Зорі» та «Шахтаря» (35 та 50 відповідно), пропустили 12 (стільки ж, скільки «Шахтар»).

У єврокубках дніпряни стартували з плей-оф раунду Ліги Європи, в якому поступилися кіпрському АЕКу з Ларнаки (1:2, 0:3). Після цього підопічні Олександра Кучера посіли другу сходинку у груповому турнірі Ліги Конференцій з АЗ (Алкмар, Нідерланди), Аполлоном (Лімасол, Кіпр) та Вадуцем (Кіпр). У доробку спортклубівців - 10 очок (3 перемоги, 1 нічия, 2 поразки). Втім, у стикових матчах Ліги Конференцій на шляху колективу з Дніпра знову стався АЕК із Ларнаки (0:1, 0:0).

У «Дніпрі-1» є одразу кілька вихованців київського «Динамо». Мова про 24-річного центрального захисника/опорного хавбека збірної України Едуарда Сарапія, 35-річного центрбека Віталія Федоріва та головного тренера команди - Олександра Кучера. Віталій навіть виграв у складі нашого клубу Суперкубок України 2007, провівши на полі всі 90 хвилин матчу проти «Шахтаря» (2:2, 4:2 по пенальті).

Середній вік команди з Дніпра - 25,8.

Топ-гравці стартового складу

Найбільшу кількість ігрового часу у нинішньому сезоні у складі Дніпра-1 провели вихованець Динамо, центральний захисник/опорний півзахисник Едуард Сарапій (15 матчів, 1430 хвилин), нападник Артем Довбик (15 матчів, 1384 хвилини), і бразильський воротар Макс Валеф (14 матчів, 1340 хвилин).

Трохи менше зіграли центральні хавбеки Олександр Піхальонок (15 матчів, 1326 хвилин) та Руслан Бабенко (13 матчів, 1243 хвилини), центральний захисник Олександр Сваток (13 матчів, 1224 хвилини), правий і центральний захисник Володимир Адамюк (13 матчів, 1137 хвилин), атакувальний хавбек Валентин Рубчинський (14 матчів, 944 хвилини) та вінгер Олексій Гуцуляк (13 матчів, 941 хвилина).

Найрезультативніші гравці команди у поточному сезоні УПЛ

12 голів (найкращий бомбардир чемпіонату) - Артем Довбик

5 голів - Олександр Піхальонок

4 голи - Олексій Гуцуляк

Крім того, в активі Піхальонка є 5 асистів, в активі Гуцуляка - 4.

Зміни у складі під час останнього міжсезоння

Прийшли: костариканський лівий захисник Рональд Матарріта («Цинциннаті» , США), бразильський лівий вінгер Жоау Пеглоу («Інтернасьональ» , Бразилія), центральний захисник Віталій Федорів, лівий захисник Олександр Каплієнко, центральний півзахисник Вячеслав Танковський, правий вінгер Євген Підлепенець (усі четверо - «Металіст» ), правий півзахисник Євген Пасіч («Верес»), бразильський правий захисник Хайнер («Азуріз», Бразилія)

Пішли: воротар Валерій Юрчук (ФК «Львів), центральний оборонець Сергій Логінов («Олександрія»), ліві захисники Сергій Горбунов («Карпати» Львів) та бразилець Бузанелло («Мальме», Швеція), бразильський лівий вінгер Веслі Брага («Форталеза», Бразилія), нападник Артем Громов (АЕК Ларнака, Кіпр)

Усі матчі з «Динамо»

Уперше «Динамо» та «Дніпро-1» зустрілися ще у сезоні 2017/2018, у першому для СК півфіналі Кубка України. Тоді динамівці впевнено перемогли на «Дніпро-Арені» - 4:1.

За три з половиною сезони в УПЛ в активі «Дніпра-1» є дві перемоги над «біло-синіми». Перша сталася у сезоні 2019/2020, коли хет-триком відзначився нинішній форвард киян Владислав Супряга. У матчі першого колу нинішнього чемпіонату дніпряни у Львові у номінально домашньому для киян матчі здобули перемогу з рахунком 3:0.

Позаминулого сезону під керівництвом Мірчі Луческу динамівці виграли обидва матчі у «Дніпра-1», минулого - один. Також кияни здолали СК у першому очному матчі команд у рамках УПЛ, що пройшов у сезоні 2019/2020.

18.04.2018. КУ. 1/2 фіналу. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 1:4

29.09.2019. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 2:0

28.02.2020. УПЛ. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 3:1

31.10.2020. УПЛ. СК «Дніпро-1» – «Динамо» – 1:2

10.04.2021. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 2:0

24.10.2021. УПЛ. «Динамо» – СК «Дніпро-1» – 2:0

28.08.2022. УПЛ. «Динамо» - СК «Дніпро-1» - 0:3.

Олександр Шовковський
0' —

Шановні вболівальники, вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції центрального матчу 17-го туру чемпіонату України між "Дніпром-1" та "Динамо".

0' —

Команди вже на полі. Лунає Гімн України.

0' —

Хвилина мовчання в пам'ять про полеглих Героїв

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!
4' —

У стартові хвилини гравці "Дніпра-1" здійснили кілька фолів, і арбітр цілком міг уже не обмежуватися усним попередженням.

7' —

Футболісти "Дніпра-1" розіграли кутовий на правому фланзі, Піхальонок навісив до штрафного майданчика, але Довбик та Адамюк не змогли замкнути подачу.

9' —

Пройшла передача правим флангом, Дячук не зміг перехопити м'яч, Довбик вийшов на ворота під гострим кутом, але не зміг переграти Нещерета.

11' —

Беніто перевів м'яч із правого флангу на лівий, Кабаєв підхопив, дійшов до штрафного майданчика, але його удар метрів із 22-х було заблоковано.

12' —

Пеглоу пробив здалеку - м'яч прикотився в руки Нещерету.

14' —

Ще одна спроба Кабаєва пробити з-за меж штрафного майданчика була заблокована.

18' —

Кабаєв заробив штрафний на лівому фланзі. Вівчаренко навісив, але ніхто з партнерів не зміг замкнути.

19' —
ЗАМІНА
  • СК Дніпро-1
  • Півзахисник #11
  • Півзахисник #9
19' —

Заміна у "Дніпра-1" через травму Гуцуляка.

20' —

Після прострілу Пеглоу з лівого флангу Підлепенець підлаштовувався під удар, але динамівські захисники не дозволили йому цього зробити.

yellow
21' —
ЖОВТА КАРТКА

Бабенко "зрізає" Буяльського в центрі поля та отримує попередження.

22' —

Момент у "Дніпра-1"! Довбик прострілив із лівого флангу, Піхальонок намагався замкнути із центру штрафного майданчика, але не зміг завдати акцентованого удару - і втратив чудовий момент.

30' —

Взяли команди паузу у гострих атакуючих діях, поки переважно гра в центрі поля.

yellow
31' —

Попереджений Сидорчук за фол проти Пеглоу в центрі поля.

34' —

Пеглоу класним пасом вивів Підлепенця до воріт у штрафному майданчику, однак Вівчаренко встигнув поставити корпус та не дозволив супернику завдати удару з близької відстані.

41' —
ГОООООЛЛЛЛЛЛ!!!!!

"Динамо" виходить уперед! Хайнер помилився, віддаючи передачу біля власного штрафного майданчика, Буяльський перехопив та пробив із меж штрафного майданчика з-під Бабенка.

43' —

Каплієнко прострілив із лівого флангу, однак Нещерет у стрибку відводить загрозу.

45' —

Арбітр компенсував дві хвилини.

45+2' —

Каплієнко та Беніто жорстко зіткнулися - обом гравцям потрібна допомога.

45+3' —
ПЕРЕРВА
46' —
ЗАМІНА
  • Півзахисник #42
Хайнер
  • Захисник #27
46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!
49' —

Довбик у штрафному майданчику залишив м'яч під удар Пеглоу, але динамівці встигнули заблокувати - і м'яч прикотився в руки Нещерету.

yellow
53' —

Беніто попереджений за затримку введення м'яча у гру.

58' —
  • Півзахисник #77
64' —

Царенко вошел в штрафную по месту правого инсайда и сильно пробил в ближний угол - вратарь парировал.

65' —

Момент у "Динамо"! Вівчаренко прострілив із лівого флангу, Ванат п'яткою переправляв м'яча у ворота, але воротар парирував непростий удар, а добивання динамівців були заблоковані.

yellow
70' —

Лонвейк попереджений за фол проти Пасіча.

73' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
81' —
ЗАМІНА
  • Півзахисник #34
  • Півзахисник #18
yellow
83' —

Бланко грубо наступив на ногу Буяльському під час зупинки гри, але отримав за це лише попередження.

yellow
85' —

Попереджений Караваєв.

86' —

Небезпечна атака "Динамо", Буяльський замикав простріл із правого флангу, однак воротар парирував удар із близької відстані.

88' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #22
88' —
ЗАМІНА
Voloshin1
  • Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #29
90' —

Арбітр компенсував сім хвилин.

90+5' —

Момент у "Дніпра-1"! Після навісу з лівого флангу Адамюк пробив головою, але Нещерет у класному стрибку спіймав м'яч.

90+8' —

Рамірес втік віч-на-віч із воротарем із центру поля, однак не зміг переграти Рибака.

90+8' —
КІНЕЦЬ МАТЧУ!

Фінальний свисток! "Динамо" здобуває важку перемогу - 1:0.

red
90+8' —
ВИЛУЧЕННЯ

Після фінального свистка Буяльський підбіг до арбітра та емоційно щось сказав, за що побачив перед собою червону картку.