11
Місце
УПЛ

У рамках останнього, 30-го туру VBET Ліги сезону 2022/2023, київське «Динамо» зустрінеться з харківським клубом «Металіст 1925».

Матч відбудеться у неділю, 4-го червня на столичному стадіоні НТК імені Баннікова та розпочнеться о 15.00. Представляємо нашого найближчого суперника, з яким нам належить зіграти втретє в історії.

«Металіст 1925» (Харків)

Дата заснування: 17 серпня 2016 року

Генеральний директор: Ярослав Вдовенко

Головний тренер (в.о.): Едмар Галовський

Домашні матчі проводить на ОСК «Металіст». Через російську агресію у цьому сезоні грав на НСК «Олімпійський», «Колосі» та НТК імені Баннікова.

Результат виступу у минулому сезоні УПЛ (недограний): 10-е місце (19 очок у 18-ти матчах, 6 перемог, 1 нічия, 11 поразок, різниця м’ячів – 17:29).

Поточне місце у сезоні 2022/23: 11-те місце (31 очко у 29-ти матчах, 6 перемог, 13 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 22:41).

Історія

«Металіст 1925» - молодий футбольний клуб із Харкова. Заснований влітку 2016 року, клуб усього за кілька років пройшов шлях із любителів до елітного вітчизняного дивізіону.

Перший склад команди був сформований на основі футболістів молодіжної академії «Металіста». Однією з особливостей клубу є ставка на місцевих гравців. У першому складі «Металіста 1925» 22 футболіста з 25 були вихованцями харківського футболу. У сезоні 2017/2018 таких гравців у складі було 30 з 35, у сезоні 2018/2019 – 27 з 39.

Наразі команда проводить свій другий сезон в еліті українського футболу.

Результати клубу за сезонами:

2016/2017 - срібний призер Чемпіонату України серед аматорів (поступилися у фіналі «Агробізнесу», вихід до 2-ї ліги

2017/2018 - бронзовий призер 2-ї ліги (після «Агробізнесу» і «Дніпра-1»), вихід до 1-ї ліги

2018/2019 - 4-е місце в 1-й лізі (після «Дніпра-1», «Колоса» і «Волині»)

2019/2020 - 7-е місце в 1-й лізі (після «Миная», «Руху», «Інгульця», «Агробізнесу», «Волині», «Оболонь-Бровар»).

2020/2021 - бронзовий призер 1-ї ліги (після «Вереса» та «Чорноморця»), вихід до Прем'єр-ліги.

2021/2022 – 10-е місце у Прем’єр-лізі (після першого кола, сезон не був дограний через війну росії проти України)

Стан справ у поточному сезоні

Другий сезон в еліті українського футболу для «жовто-синіх» складається неоднозначно. Перед останнім туром вонb знаходяться поза зоною перехідних матчів (на 11-й сходинці), але мають стільки ж очок, скільки 12-й «Рух» і 13-й «Інгулець», який у цій зоні вже перебуває. Тож останній тур вирішить дуже багато.

Відзначимо, що посеред сезону у харків'ян змінився тренер. Після 8-го туру команду залишив Валерій Кривенцов, а на його місце прийшов дует Едмар-Олег Голодюк.

Топ-гравці стартового складу

Найбільше ігрового часу на полі у нинішньому сезоні у складі слобожанців провели захисник Микита Безуглий (28 матчів, 2434 хвилини) та півзахисник Артем Габелок (27 матчів, 2376 хвилин).

Трохи менше зіграли захисник Максим Жичиков (2049 хвилин у 24 іграх), півзахисник Андрій Ременюк (2012 хвилин у 28 поєдинках), голкіпер Олег Мозіль (1946 хвилин у 22 матчах) та атакувальний хавбек Ростислав Русин (24 матчі, 1841 хвилина).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Ростислав Русин - 4 голи і 4 асисти

Микита Безуглий - 3 голи

Ярослав Мартинюк - 2 голи й 1 асист

Костянтин Бичек - 2 голи

Крім того, у грузинського легіонера клубу Беки Вачіберадзе в активі є 3 гольові передачі (1 гол).

Тренери

Першим головним тренером «Металіста 1925» перед початком сезону 2016/2017 став відомий форвард «Металіста» Олександр Призетко й інші відомі колишні гравці харківського клубу – Олександр Горяїнов і Сергій Ралюченко. Генеральним директором став ще один знаменитий футболіст «Металіста» Володимир Лінке.

Наступний сезон команда провела під керівництвом ще одного колишнього футболіста «Металіста», харків'янина Олександра Іванова. У заключних турах у якості виконуючого обов'язки командою керував Сергій Ралюченко.

Сезон 2018/2019 команда починала під керівництвом Сергія Валяєва, проте вже у вересні на тренерському містку його змінив Олександр Горяїнов.

У сезоні 2019/2020 команду тренував Андрій Демченко. Після його звільнення виконуючим обов'язки головного тренера недовгий період був Вячеслав Хруслов.

21 серпня 2020 року головним тренером «Металіста 1925» був призначений Валерій Кривенцов, найбільш відомий за виступами за донецький «Шахтар». Під його керівництвом команда нарешті вирішила завдання виходу до Прем'єр-ліги.

З жовтня нинішнього року виконуючим обов’язки головного тренера є відомий гравець «Таврії», «Металіста», «Дніпра» та національної збірної України Едмар, який завершував ігрову кар'єру саме у «Металісті 1925». Там же у 2019-му році він отримав і перший тренерський досвід, працюючим асистентом. Разом з Едмаром працює Олег Голодюк.

Останній матч із «Динамо»

VBET Ліга. 15-й тур

26.11.2022. Київ, стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського

«Динамо» – «Металіст 1925» – 0:0

«Динамо»: Нещерет – Караваєв (Перріс, 83), Попов, Забарний, Вівчаренко (Дубінчак, 62) – Сидорчук, Лонвейк (Шепелєв, 62), Буяльський, Кабаєв (Гармаш, 46), Циганков – Ванат (Бєсєдін, 46).

«Металіст 1925»: Мозіль – Жичиков, Ткачук, Курило, Капінус – Вачіберадзе (Мартинюк, 57), Габелок, Кравченко (Шершень, 84), Русин, Ременюк – Борячук (Чирук, 76).

Нереалізований пенальті: Циганков (44).

Попереджені: Караваєв (54), Бєсєдін (90+1), Буяльський (90+3) – Ткачук (25), Курило (33), Капінус (71).

Олександр Шовковський
0' —

Доброго дня. Вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції матчу 30-го туру VBET Ліги між харківським "Металістом 1925" та київським "Динамо".

0' —

Поєдинок відбудеться на НТК ім. Баннікова, початок - о 15:00

0' —

Команди вже на полі, лунає Гімн України

0' —

1' —
3' —

Із перших хвилин динамівці взяли м'яч під контроль

6' —

Русин розігнав атаку, перевів м'яча на лівий фланг, але з подачею до штрафного майданчика захисники "Динамо" впоралися

9' —

Рамірес пасом із центру поля вивів до воріт Перріса, але Кахім на правому краю штрафного майданчика був за правилами зупинений воротарем, який вибив м'яча з-під ніг у ямайця

14' —

Кабаєв від лівого кута штрафного майданчика намагався закинути м'яча в дальній кут, але не поцілив у рамку

16' —

Кабаєв прострілив із лівого флангу, але Курило вибив м'яча з воротарського майданчика

18' —

Після передачі з правого флангу Рамірес підробив м'яч, але захисник встигнув вибити з-під ноги венесуельца на кутовий

19' —

Кабаєв підхопив м'яч у штрафному майданчику та бив збитий захисником - пенальті!

11
20' —

ГООООЛЛЛЛ - 0:1!!! До "точки" підійшов Рамірес та розвів голкіпера й м'яч по різних кутах.

26' —

Після забитого голу в нас "затишшя" на полі...

30' —

Динамівці, як і раніше, контролюють м'яч, а суперник сподівається на контратаки - щоправда, поки безуспішно...

red
32' —

Островський виходив до воріт "Динамо", але Дячук не дозволив йому цього зробити, штовхнувши в спину - червона картка для Максима

34' —

Вачіберадзе зі штрафного пробив у стінку, а добивання прийшлося в руки Бущану

38' —
ГОЛ

ГОЛ - 1:1. Габелок пробив з-за меж штрафного майданчика та поцілив точно в кут.

39' —
  • Півзахисник #22
44' —

Русина виводили до воріт, але він не зачепився за м'яч, та ще й у офсайді перебував

45' —

Арбітр компенсував одну хвилину

45+1' —
ПЕРЕРВА

Футболісти йдуть відпочивати - відпочинемо й ми...

46' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Захисник #20
  • Динамо
  • Півзахисник #9
46' —
ЗАМІНА
Voloshin1
  • Динамо
  • Динамо
  • Нападник #15
46' —
ЗАМІНА
  • Металіст 1925
  • Півзахисник #19
  • Півзахисник #6
46' —
ЗАМІНА
  • Півзахисник #8
  • Півзахисник #27
46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!
50' —

Гравці "Металіста 1925" виконали подачу зі штрафного з правого флангу, однак динамівці відбилися без проблем

51' —

Дмитренко увірвався до штрафного майданчика, але пробити по воротах не зміг

yellow
53' —
ЖОВТА КАРТКА

Габелок у грубому підкаті збив Волошина та отримав попередження

55' —

Караваєв намагався пробити зльоту після невдалої спроби захисників вибити м'яча зі свого штрафного майданчика, але спроба виявилася невдалою

yellow
57' —

А.Ткачук вдарив по нозі Буяльського та отримав попередження

58' —

Андрієвський прострілив із лівого флангу, але ані Волошин, ані Караваєв не встигнули замкнути передачу

62' —

Островський після скидки партнера пробивав із меж штрафного майданчика, але м'яч полетів повз ворота

yellow
68' —

Коваленко збив Тимчика та отримав попередження

68' —
ЗАМІНА
  • Захисник #5
  • Захисник #4
71' —

Караваєв поборовся за верховий м'яч на лінії штрафного майданчика, зміг пробити, але повз ворота

72' —
ЗАМІНА
  • Півзахисник #15
  • Нападник #99
72' —
ЗАМІНА
Shaparenko1
  • Динамо
  • Півзахисник #10
  • Динамо
81' —

Після подачі з кутового Сирота підставляв ногу, але удар вийшов несильним і воротар забрав м'яча з-під поперечини

yellow
82' —

Попередження для Боля

84' —

Шапаренко пробив від лівого кута штрафного майданчика - в руки воротарю

88' —
  • Воротар #1
88' —
2
89' —
ВИЛУЧЕННЯ

Габелок збиває Тимчика, зриваючи контратаку, отримує друге попередження та завчасно залишає поле

90' —

Арбітр компенсував чотири хвилини

90+3' —

Волошин пробив здалеку - дуже неточно

90+4' —
ЗАМІНА
  • Півзахисник #11
90+4' —
КІНЕЦЬ МАТЧУ!

ФІНАЛЬНИЙ СВИСТОК! "Динамо" завершує сезон-2022/2023 результативною нічиєю з "Металістом 1925" - 1:1.