У неділю, 12-го грудня, київське «Динамо» в рамках 18-го туру VBET Ліги прийматиме вдома луганську «Зорю».

Матч відбудеться на НСК «Олімпійський» у Києві та розпочнеться о 17:00.

«ЗОРЯ»

Дата заснування: 1923 рік

Президент: Євген Геллер

Головний тренер: Віктор Скрипник

Домашні матчі проводить на стадіоні «Славутич-Арена» в Запоріжжі (12 000 глядацьких місць)

Історія та досягнення

Чемпіон СРСР (1): 1972

Чемпіон УРСР (3): 1938, 1962, 1986

Бронзовий призер чемпіоната України (3): 2016/17, 2019/20, 2020/21

Фіналіст Кубка України (2): 2015/16, 2020/21

Луганський клуб був створений у 1923 році та протягом своєї історії змінив кілька назв: «Металіст» (1923–1936), «Дзержинець» (1937–1947 та 1952–1953), «Трудові резерви» (1948–1951 та 1957–1963), «Зоря» (1964–1991 та з 1995), «Зоря-МАЛС» (1992–1995) і знову «Зоря» (з 1996 року). У чемпіонатах СРСР команда виступала з 1939 року, а в 1963-му дебютувала у другій групі класу «А», де посіла п’яте місце. У 1967 році «Зоря» вийшла до елітного дивізіону чемпіонату СРСР, а в 1972-му досягла найкращого результату за час свого існування - достроково завоювала чемпіонство Радянського Союзу.

Наступні сезони луганці проводили менш вдало та навіть опускалися до нижчих дивізіонів у 80-х роках. Після проголошення незалежності України «Зоря» постала перед фінансовими труднощами, і спонсором команди стало науково-виробниче комерційне об’єднання МАЛС, звідси і назва «Зоря-МАЛС», під якою луганці виступали у 1992-1996 рр. У цей період команда балансувала в нижній частині турнірної таблиці та в 1996 році перейшла до першої ліги, а ще через два роки - навіть опустилася до другої.

За підсумками сезону 2005/2006 «Зоря» здобула перемогу в першій лізі та повернулося до елітного дивізіону, де відтоді незмінно виступає. Через початок війни на Донбасі клуб був змушений покинути Луганськ і знайшов прихисток у Запоріжжі, де з 2014 року грає на «Славутич-Арені».

У 2011 році «Зорю» очолив головний тренер Юрій Вернидуб, з яким пов’язані перші вагомі досягнення луганців у сучасній історії клубу - третя позиція в чемпіонаті 2016/17 та виступи в груповому етапі Лізі Європи.

Віктор Скрипник, який прийшов до команди перед сезоном 2019/20, закріпив успішні результати свого попередника та двічі привів «Зорю» до бронзових нагород, а також вивів команду до фіналу Кубка України минулого сезону, у якому луганці поступилися «Динамо».

Стан справ у поточному сезоні

«Зоря» іде на четвертому місці у турнірній таблиці, набравши 35 очок у 17-ти матчах. В останніх десяти зустрічах підопічні Віктора Скрипника лише двічі втрачали очки – у матчах із «Шахтарем» та «Львовом», коли поступалися на виїзді. Луганська команда достатньо багато забиває – 36 м'ячів (це більше, ніж «Дніпро-1», який розташувався на 3-й сходинці та провів на гру більше), але і достатньо багато пропускає – 18 м'ячів (більше, ніж «Олександрія», яка посідає 6-е місце у турнірній таблиці)

Топ-гравці стартового складу

Єдиним гравцем, який провів усі 17 матчів, є Максим Імереков.

По 16 матчів провели ще двоє футболістів – Сергій Булеца та Шахаб Захедітабар.

По 15 поєдинків в активі Дениса Фаворова, Олександра Гладкого та Аллах'яра Сайядманеша.

Всі бомбардири команди в цьому сезоні УПЛ:

6 – Аллах'яр Сайядманеш, Шахаб Захедітабар

5 – Владислав Кочергін, Олександр Гладкий

4 – Раймонд Овусу

2 – Сергій Булеца

1 – Максим Імереков, Денис Фаворов, Ахмед Алібеков, Артем Громов, Єгор Назарина, Максим Луньов, Владислав Кабаєв, Крістіан.

Головний тренер

51-річний Віктор Скрипник народився в Новомосковську Дніпропетровської області та протягом ігрової кар’єри виступав на позиції захисника за запорізький «Металург», «Дніпро» та «Вердер». Саме у Бремені, завершивши кар’єру футболіста, Скрипник почав працювати тренером - спочатку десять років віддав юнацькій команді та складу дублерів, а з 2014-го прийняв першу команду «Вердера», ставши першим українцем, який очолив один із клубів першої Бундесліги.

Пропрацювавши у «Вердері» два роки, Віктор був звільнений після того, як його підопічні програли три стартові матчі сезону. Далі Скрипник прийняв «Ригу», з якою виборов чемпіонство та Кубок Латвії, а з червня 2019 року очолює луганську «Зорю».

Останні 5 матчів з «Динамо»

Усього «Динамо» та «Зоря» зіграли між собою 54 матчі. Перевага «біло-синіх» у цих протистояннях упевнена: 37 перемог при 12-ти нічиїх та 5 поразках. Різниця забитих та пропущених м’ячів: 104:37.

Минулого разу відбирали очки луганчани у киян відносно нещодавно – у першому колі минулого сезону, коли у рамках 5-го туру, змогли забрати із Києва одне очко – нічия 1:1. Решта ж чотири матчі, які команди зіграли між собою останнім часом, завершилася перемогами «біло-синіх».

16:50' —

Доброго вечора вболівальникам Динамо! Вже за 10 хвилин наша команда розпочне останній матч календарного 2021 року - проти луганської Зорі.

16:54' —

У сьогоднішньому поєдинку динамівцям потрібна перемога, адже Шахтар, зігравши свій матч туру, перебуває на три очки попереду. Зоря, у свою чергу, йде четвертою, поступаючись 5-ма очками Дніпру-1.

16:55' —

Динамівці проведуть матч у домашній формі біло-блакитних кольорів (воротар – у сірому), гості теж зіграють у своїй традиційній формі чорного кольору (голкіпер у жовтому).

16:56' —

На момент початку матчу у Києві очікується хмарна погода, близько 3-х градусів вище нуля.

16:59' —

Команди на полі, на НСК Олімпійський лунає національний Гімн України.

17:00' —

Команди та вболівальники вшанували пам'ять легендарного фана Динамо Сергія Заборовського (Парамона), який пішов із життя на 67-му році.

Aluk7808 1
17:00' —

Перед грою Микола Шапаренко та Денис Гармаш отримали з рук Леоніда Буряка нагороди найкращим гравцям Динамо за підсумками жовтня та листопада відповідно.

1' —
Матч розпочався!
5' —

Після боротьби за м'яч на стартових хвилинах динамівці взяли гру під свій контроль.

8' —
Небезпечно!

Назарина наважився на удар з-за меж штрафного майданчика після передачі з правого флангу - поруч зі штангою.

10' —

Гармаш відповів ударом головою після навісу Миколенка зліва - м'яч у руках Мацапури.

12' —

Динамівці заробили перспективний штрафний на правому фланзі. Прямий удар Циганкова зі стандарту пройшов над поперечиною.

15' —
Момент у Динамо!

Захисники Зорі після розіграшу кутового дозволили Циганкову пробити з правої частини штрафного - луганців врятувала стійка!

Aluk7954 1
19' —

Гармаш заробив черговий стандарт для Динамо - на лівому фланзі.

19' —

Цього разу по воротах пробивав Шапаренко - і знову вище.

22' —

Буяльський увійшов до штрафного і робив простріл - Мацапура на місці.

23' —

Шапаренко виконав кутовий - Гармаш замикав головою відскок м'яча після кількох рикошетів, але також неточно.

Aluk7989 1
27' —

Циганкову знадобилася допомога лікарів після зіткнення з Жуніньо.

29' —

Внаслідок контратаки Зоря заробила право на виконання кутового. Після подачі з корнера Бущан спокійно виніс м'яч.

32' —

Потужний удар Назарини зі штрафного прийняла на себе стінка.

34' —
Черговий шанс Динамо!

Гармаш зумів завдати удару зблизька, вигравши боротьбу у Фаворова, однак Мацапура ногою парирував спробу динамівця!

37' —
І знову Гармаш!

Денис пробив по воротах Зорі після прострілу Тимчика та удару Шапаренка, однак на шляху м'яча став Фаворов.

44' —
ГОООООООООООООЛ!

Нарешті перевага Динамо втілилася в забитий м'яч! Шапаренко знайшов передачею перед штрафною Гармаша, який перевів круглого на Буяльського - і Віталій переправив м'яч у нижній кут воріт!

Aluk8112 1
45' —

До ігрового часу першого тайму компенсовано одну хвилину.

45+2' —
Перший тайм завершено

Йдемо на перерву за мінімальної переваги.

Aluk8118 1
46' —
Розпочався другий тайм
47' —

Віталій Вернидуб боляче наступив шипами на ноги Денису Гармашу.

48' —

Гол. Вже в дебюті другого тайму Зорі вдалося зрівняти рахунок: Аллахяр прийняв передачу від Фаворова з правого флангу, розвернувся та завдав точного удару в правий нижній кут воріт Бущана.

50' —

Зоря потужно розпочала другу половину зустрічі. Тепер уже Назарина після передачі Аллахяра вийшов один на один проти Бущана, але наш голкіпер встиг зреагувати на удар.

yellow
53' —

Жовта картка для Мацапури, який скосив де Пену, що виходив на ворота Зорі.

55' —

Гармаш пробив головою після навісу від Циганкова - вище воріт.

57' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #20
  • Динамо
  • Захисник #24
57' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #7
  • Динамо
  • Півзахисник #
60' —

Офсайд. Імереков із положення поза грою замкнув у падінні головою передачу від Назарини зі штрафного.

61' —

Вербич сильно пробив із напівкола штрафного - вище воріт!

67' —

Мацапура парирував небезпечний удар Караваєва низом!

Aluk8268 1
68' —

Ще одна спроба - цього разу Вербич пробив над площиною воріт.

72' —
Заміна
  • Зоря
  • Нападник #22
  • Зоря
  • Півзахисник #28
yellow
76' —

Назарина попереджений за фол проти Сидорчука в центрі поля.

77' —

Мацапура відбив перед собою удар від Гармаша, після чого Циганков на добиванні спрямував м'яч над воротами!

80' —

Бущан на місці після потужного удару Назарини здалеку.

81' —

У схожому моменті Мацапура зафіксував м'яч після пострілу Шапаренка!

Aluk8305 1
81' —

Кабаєв з-за меж штрафного пробив над поперечиною!

85' —

Фаворов зіграв рукою біля свого штрафного - Динамо заробило потенційно небезпечний стандарт. Обігравшись із Циганковим, Шапаренко спрямував м'яч над поперечиною.

88' —

Несильний удар Гладкого з кута штрафного - в руки Бущану.

90' —

До ігрового часу другого тайму компенсовано три хвилини.

Aluk8392 1
90+1' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #28
  • Динамо
  • Нападник #19
90+2' —

Мацапура знову стає на заваді удару Циганкова з правого флангу штрафного! На добивання не встиг жоден із динамівців - і захисники Зорі винесли м'яч.

90+4' —
Заміна
  • Зоря
  • Захисник #74
  • Зоря
  • Півзахисник #29
90+4' —
Заміна
  • Зоря
  • Нападник #47
  • Зоря
  • Нападник #11
90+5' —

Буяльський зупинив простріл із лівого флангу у штрафному, однак не зміг завдати удару.