"Динамо" ім. В.В. Лобановського

Ворскла

Полтава
УПЛ

У 9-му турі української Прем’єр-ліги київське «Динамо» прийматиме на стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського полтавську «Ворсклу». Представляємо нашого найближчого суперника.

«ВОРСКЛА» (Полтава)

Дата заснування: 1955 рік

Почесний президент: Костянтин Жеваго; президент: Роман Черняк

Головний тренер: Віктор Скрипник

Домашні матчі проводить на стадіоні «Ворскла» ім. Олексія Бутовського (25 000 місць)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 5-те місце (33 очки у 18-ти матчах, 9 перемог, 6 нічиїх, 3 поразки, різниця м’ячів 30:18)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 12-те місце (7 очок у 8-ти матчах, 2 перемоги, 1 нічия, 5 поразок, різниця м’ячів 9:13)

Історія

Літопис «Ворскли» бере свій початок із 1955 року, коли в Полтаві була створена футбольна команда «Колгоспник». Завоювавши наступного ж року Кубок УРСР, сезон-1957 полтавський колектив розпочав у класі «Б» всесоюзних змагань, де фінішував на 7-му місці.

У 1970-72 рр. полтавців тренував легендарний динамівець Юрій Войнов, а знаковим для полтавського футболу став 1974 рік, коли команду очолив її колишній гравець Віктор Носов, а свої перші м’ячі забив 16-річний Іван Шарій – майбутній найкращий голеадор в історії «Ворскли» (138 голів).

У 1982 році команда майстрів у Полтаві припинила своє існування, посівши останнє місце у 6-й зоні другої ліги. Однак взимку 1984-го була відроджена вже під сучасною назвою «Ворскла».

ФК «Ворскла» протягом свого існування змінила наступні назви: «Колгоспник» (1955-1964), «Колос» (1965-67, 73-82), «Сільбуд» (1968), «Будівельник» (1969-1972), «Ворскла» (1984-2003) , «Ворскла-Нафтогаз» (2003-2005), «Ворскла» (із 2005 року).

Вперше участь у чемпіонатах незалежної України ворскляни взяли в 1992 році, виступаючи в групі «Б» серед команд першої ліги. Найкращим для футболістів «Ворскли» став сезон 1995/1996, коли вони завоювали золото та путівку до вищої ліги. Відразу в дебютному сезоні у вищій лізі (1996/97) полтавці здобули бронзові нагороди та можливість стартувати в єврокубках. Цей результат, найкращий в історії клубу, був повторений у сезоні 2017/18.

Свій перший трофей «Ворскла» виборола в 2009 році під керівництвом Миколи Павлова, обігравши в фіналі Кубка України донецький «Шахтар» (єдиний гол забив Василь Сачко). У матчі за Суперкубок України того ж року полтавці поступилися трофеєм у серії пенальті київському «Динамо» (0:0, 4:2 пен.). У сезоні 2019/20 ворскляни знову зустрілися з «Динамо» – вже в фіналі національного Кубку, проте й цього разу кияни були сильнішими в післяматчевій серії 11-метрових (1:1, 8:7 пен.). За підсумками першої половини минулого сезону полтавці посіли п’яте місце у турнірній таблиці.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Ворскла» розпочала під керівництвом нового головного тренера. Юрія Максимова влітку цього року на цій посаді змінив Віктор Скрипник, відомий своєю роботою у бременському «Вердері» та луганській «Зорі».

Старт сезону з новим наставником склався для «Ворскли» не найкращим чином: полтавці розпочали чемпіонат України з трьох поразок – від «Зорі» (1:3), «Вереса» (1:2) та «Металіста-1925» (2:3). Після цього підопічні Віктора Скрипника, здавалося, вирівняли положення та виправили ситуацію, зігравши унічию з «Олександрією» (0:0) та здобувши дві перемоги – над «Інгульцем» (1:0) та «Чорноморцем» (2:1). Але останні два матчі перед зустріччю із динамівцями «Ворскла» знову програла – «Металісту» (2:3) та «Руху» (0:1).

Слід відзначити, що у кожному програному матчі полтавці чинили серйозний опір своїм суперникам. Усіх своїх поразок «Ворскла» зазнала з мінімальним рахунком, тобто з різницею в лише один м’яч, даючи бій усім опонентам. Одночасно звертає на себе увагу той факт, що суперник динамівців забиває майже у кожному своєму поєдинку – винятками стали лише два матчі (з «Олександрією» нічия 0:0 та «Рухом» поразка 0:1). Втім, і пропускає команда багато, залишити свої ворота у недоторканості підопічним Віктора Скрипника вдалося лише у двох матчах з восьми – вже згаданому проти «Руха» (0:0) та «Інгульця» (1:0).

Зараз сусідами «Ворскли» у турнірній таблиці є «Рух», який має стільки ж очок, але за додатковими показниками розташувався на одну сходинку вище, та ФК «Львів», який на два очки відстає від полтавців.

Середній вік футболістів команди із Полтави складає 25,6 років. За «Ворсклу» виступає півзахисник Денис Олійник, який, захищав динамівські кольори з 2004-го по 2008 роки. А також воротар Олександр Ткаченко, захисник Максим Мельничук, півзахисники Артем Кулаковський та Юрій Козиренко, які розпочинали свою футбольну кар’єру у складі молодіжної команди «Динамо».

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів наставник команди Віктор Скрипник достатньо активно варіює склад. Усього два футболіста основного складу зіграли без замін у всіх 8-и матчах поточного сезону – це воротар Дмитро Різник (720 хвилин) та півзахисник Олександр Скляр (720 хвилин). Серед тих, хто має найбільше ігрового часу на полі також – півзахисник Денис Олійник (684 хвилини), нападник Руслан Степанюк (670 хвилин), нападник Таулян Сефері (586 хвилин), захисник Гоко Зайков (478 хвилин), захисник Василь Кравець (444 хвилини), півзахисники Ігор Пердута (430 хвилин) та Ардіт Толі (398 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Марлісон, Денис Олійник – по 2 голи

Андрій Кравчук, Володимир Чеснаков, Руслан Степанюк, Олександр Скляр, Таулян Сефері – по 1 голу

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Ворскла» провели між собою 57 офіційних матчів, 42 з яких завершилася на користь киян, 10 разів команди зіграли внічию та 5 разів перемогу святкували полтавці. Різниця м’ячів складає 121:37 на користь динамівців.

Останнього разу ворскляни відібрали очки у «Динамо» нещодавно – у минулому чемпіонаті. У листопаді 2021 року у Києві на НСК «Олімпійський» господарі поступилися з рахунком 1:2.

6.11.2021. УПЛ. «Динамо» - «Ворскла» - 1:2

1.05.2021. УПЛ. «Ворскла» - «Динамо» - 1:5

28.11.2020. УПЛ. «Динамо» - «Ворскла» - 2:0

8.07.2020. КУ, фінал. «Динамо» - «Ворскла» - 1:1 (8:7 пен.)

12:00' —

Вітаємо на текстовій трансляції матчу Динамо - Ворскла, який відбудеться на стадіоні Динамо ім Лобановського. Початок зустрічі - 13:00.

12:05' —

Зі стартовими складами на матч можна ознайомитись на відповідній вкладці. Зазначимо, що вперше у стартовому складі киян зіграє нідерландець Джастін Лонвейк.

12:20' —

«Динамо» зіграє в основному комплекті форми біло-блакитних кольорів. Наш воротар проведе матч у салатовому екіпіруванні. Гравці «Ворскли» вийдуть на поле в зеленій формі, голкіпер - у червоному комплекті.

12:25' —

Нагадаємо, матч розпочнеться о 13:00. У прямому ефірі зустріч можна буде переглянути на телеканалі «2+2», а також на клубному каналі «Динамо Київ» в Youtube (із 4-хвилинною затримкою).

12:55' —

Команди та арбітри з'явилися на полі з прапорами України. Пролунав державний Гімн України у виконанні Національного Президентського хору України, після чого хвилина мовчання у пам'ять про загиблих у війні.

1' —
Матч розпочався!
2' —

Навіс Караваєва з лівого флангу перехопили. Кияни заробили перший кутовий, який виконав Кабаєв - гості відбилися.

8' —

Динамо заробило штрафний удар на правому фланзі атаки. Навіс Циганкова зі стандарту перехопили, після чого Попов порушив правила в атаці,

9' —

Кабаєв пробив по воротах метрів з 18-ти з-під захисника - поруч зі стійкою.

13' —

Після навісу Бацули Челядін випередив Кендзьору та прорвався до воріт - Нещерет вчасно вийшов та перехопив м'яч.

yellow
17' —

Попереджений Скляр за фол проти Циганкова.

18' —

Циганков навісив з кутового на ближню стійку - гості вибили м'яч в аут.

yellow
21' —

І ще одне попередження - Кабаєв отримав жовту картку за те, що притримав Пердуту за руку. Арбітр трактував цей фол як зрив небезпечної атаки.

22' —

Бацула навісив зі штрафного - Нещерет вибив кулаком м'яч на кутовий. Юрченко виконав корнер з лівого флангу - динамівці вибили м'яч подалі від воріт.

24' —

Перший удар у площину воріт. Лонвейк наважився на удар метрів з 20-ти після вкидання з-за бокової - Різник забрав м'яч до рук.

28' —

Караваєв гостро прострілив у штрафний майданчик, проте Кабаєв не обробив м'яч.

32' —

Кияни розіграли кутовий на лівому фланзі. Після навісу Циганкова Кендзьора виграв повітря, проте його пас перехопили.

33' —
ГОЛ!!!

Динамо відкриває рахунок! Кабаєв навісив з лівого кута штрафного майданчика у центр, Бєсєдін перестрибнув двох опонентів та відкинув м'яч на Буяльського, який ударом в один дотик вразив ворота!

36' —

Ще один класний постріл Лонвейка метрів з 20-ти - Різник перевів м'яч на кутовий.

40' —

І ще один удар Лонвейка - цього разу непідготовлений, в один дотик - м'яч полетів надто високо.

44' —
1:1

Гості зрівнюють рахунок. Удар Сефері з-за меж штрафного Кендзьора заблокував, проте м'яч відскочив у центр штрафного майданчика. Марлісон виборов м'яч у Сироти та проштовхнув та Юрченка, який випередив Циганкова та з близької відстані переграв Нещерета.

45' —
Перерва!
46' —
2 тайм!
48' —

М'яч опинився у воротах Динамо, проте перед цим вийшов за лицеву лінію під час атаки гостей.

50' —

Класний удар Сироти метрів з 25-ти у нижній кут - сейв Різника!

51' —

Момент Ворскли у відповідь. Після прострілу з лівого флангу Челядін не зумів як слід пробити, м'яч відскочив до Марлісона, проте його випередив Нещерет.

55' —

Бацула грубо зіграв проти Караваєва. Динамо розіграло штрафний - удар Кабаєва заблокували.

57' —

Удар Лонвейка з-за меж штрафного - після рикошету м'яч вилетів на кутовий.

59' —
Подвійна заміна у Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Півзахисник #22
59' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #55
  • Динамо
  • Захисник #94
60' —
Момент у Динамо!

Гармаш розрізною передачею вивів Караваєва на ворота Ворскли, той фінтом поклав на газон Різника, однак не влучив у ворота!

63' —

Циганков виконав кутовий з лівого флангу. Різник кулаком вибив м'яч подалі. Атака киян продовжилася і завершилася невлучним ударом Вівчаренка здалеку.

66' —

Циганков навісив зі штрафного - Різник вийшов із воріт та забрав м'яч.

67' —

Гармаш гостро навісив вздовж лінії воротарського - Вівчаренко дотягнувся до м'яча головою, проте не зумів завдати удару.

68' —

Момент у Юрченко, два удари якого впродовж однієї атаки приблизно з позначки пенальті динамівці заблокували.

70' —

Сефері увірвався у штрафний Динамо правим флангом, його простріл заблокував Вівчаренко.

73' —
Третя заміна у киян
  • Динамо
  • Нападник #11
  • Динамо
  • Нападник #41
75' —

Удар Сидорчука з-за меж штрафного у нижній кут тягне Різник! На добивання трохи не встиг Буяльський.

77' —
Перша заміна у Ворскли.
78' —

Після удару Гармаша Скляр зіграв руко. Небезпечний штрафний для киян.

79' —

Штрафний взявся виконувати Буяльський. Він підкручував у нижній кут, проте м'яч пролетів поруч зі стійкою.

81' —

Після навісу Караваєва Ванат пробив головою - у руки Різнику.

83' —

Після гострого прострілу Сефері Попов вибив м'яч на кутовий.

85' —

Гармаш пробив в один дотик з-за меж штрфного - Різник зіграв надійно.

86' —
Заміна
  • Ворскла
  • Ворскла
  • Півзахисник #80
87' —

Дальній удар Сидорчука - м'яч зрикошетив на кутовий.

90' —
Момент!

Після прострілу Гармаша Скляр головою пробив по своїх воротах - Різник врятував гостей!

90' —

+4 хвилини

yellow
90+2' —

Попереджений Марлісон.

90+4' —

Степанюк зіграв рукою. Небезпечний штрафний у 23-х метрах від воріт. Останній шанс для киян.