"Минай-Арена"

Минай

Минай
УПЛ

У неділю, 2-го жовтня, київське «Динамо» проведе зустріч 5-го туру української Прем’єр-ліги з «Минаєм». Матч відбудеться на стадіоні «Минай» в однойменному населеному пункті поблизу Ужгорода та розпочнеться о 13:00. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «МИНАЙ»

Дата заснування: 2015 рік

Президент: Валерій Пересоляк

Головний тренер: Володимир Шаран

Домашні матчі проводить на стадіоні «Минай-Арена» у Минаї (1312 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 15-те місце (10 очок у 18-ти матчах; 1 перемога, 7 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 12:30)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 10-те (4 очки у 4-ти матчах; 1 перемога, 1 нічия, 2 поразки, різниця м’ячів 4:5)

Історія

Датою заснування ФК «Минай» вважається 2015 рік, коли була створена команда працівників митниці для участі в чемпіонаті Ужгорода. Із часом до неї приєдналися професійні футболісти: екс-гравці ужгородської «Говерли» Микола Гібалюк, Владислав Микуляк, Дмитро Бабенко, а інвестори команди, які зацікавилися проектом, вирішили будувати професійний футбольний клуб.

На першому ж році свого існування «Минай» посів друге місце в головному міському турнірі Ужгорода та пробився до вищого ешелону клубів Закарпаття. За три роки команда з чемпіонату Ужгорода вийшла до другої ліги чемпіонату України. 2018 року, коли «Минай» отримав професійний статус, закарпатці дійшли до 1/8 фіналу Кубка України, в якому поступилися київському «Динамо» (1:3). А у другій футбольній лізі команда виграла групу А, програвши у Суперфіналі другої ліги «Кременю» (0:1), та здобула право підвищитися у класі. При цьому «Минай» успішно виступав у Кубку України, дійшовши до півфіналу турніру.

У сезоні 2019/2020 колектив під керівництвом Василя Кобіна здобув золото першої ліги, отримавши підвищення до елітного дивізіону України.

Дебют в УПЛ «Минай» відзначив перемогою над «Олександрією» (1:0), однак за підсумками чемпіонату посів останнє місце в турнірній таблиці та мав понизитися до першої ліги, проте відмова «Олімпіка» від виступу у Прем’єр-лізі дозволила «Минаю» зберегти прописку в еліті на сезон 2021/22.

Після 18-ти турів першої половини минулого сезону «Минай» посів 15-ту сходинку у турнірній таблиці із 16-ти команд.

Досягнення

Виступи в аматорах: чемпіон Закарпатської області (2017), володар Кубка Закарпатської області (2017, 2018), Володар Суперкубка Закарпатської області (2017);

Професійні виступи: чемпіон групи «А» другої ліги чемпіонату України (2019); чемпіон першої ліги України (2020).

Стан справ у поточному сезоні

«Минай» розпочав виступ у Прем’єр-лізі  різноманітно, маючи у своєму активі у перших чотирьох турах і перемогу, і нічию, і поразки. Зараз закарпатці з чотирма очками перебувають на 10-й сходинці у турнірній таблиці.

Уже третій рік поспіль «Минай» розпочинає сезон матчем із «Олександрією», але, якщо два попередні роки майбутній суперник динамівців мінімально перемагав свого опонента, то цього разу поступився з рахунком 1:2. Потім була нічия із «Колосом» 1:1 та виїзна перемога над «Інгульцем» 2:1. У минулому турі закарпатці вдома мінімально поступилися ФК «Львів» 0:1. Звертає на себе увагу той факт, що у трьох з чотирьох матчів «Минай» забивав щонайменше один м’яч у ворота своїх опонентів. Але один яскраво виражений бомбардир у команді поки що не визначився – усі чотири м’ячі забили різні футболісти.

Нагадаємо, що у січні нинішнього року у команди змінився головний тренер – ним став Володимир Шаран, який відомий своєю роботою на посаді головного тренера Олександрії (з 2010 по 2011 та з 2013 по 2021 роки).

У першій половині минулого сезону, незважаючи на низьке турнірне становище, протягом дистанції «Минай» не раз відбирав очки у лідерів, зігравши внічию з однаковим рахунком 1:1 із «Зорею» та «Шахтарем». Тож динамівцям варто постаратися, щоб уникнути сюрпризів.

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів наставник команди Володимир Шаран не надто варіює склад. Майже всі футболісти основного складу взяли участь у всіх 4-х матчах поточного сезону. Це півзахисник Вадим Вітенчук, захисники Олег Горін та Дмитро Нємчанінов (відіграли без замін 360 хвилин), захисник Ігор Гончар (353 хвилини), півзахисник Ельдар Кулієв (335 хвилин), захисник Іван Трубочкін (330 хвилин), півзахисники Олексій Хахльов (323 хвилини) та Єгор Твердохліб (319 хвилин), нападник Олег Вишневський (297 хвилин), півзахисник Назарій Воробчак (245 хвилин).

3 гри в активі воротаря Олександра Бандури (268 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Данило Голуб, Олексій Хахльов, Ельдар Кулієв, Єгор Твердохліб – по 1 голу

Статистика зустрічей із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Минай» провели між собою шість офіційних зустрічей – 4 в рамках УПЛ і ще 2 в Кубку України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», до того ж, закарпатці відзначилися в воротах «біло-синіх» лише раз, тоді як динамівці забили 16 м’ячів.

12:00' —

Вітаємо на текстовій трансляції матчу 5-го туру УПЛ Минай - Динамо! Початок гри - 13:00.

12:05' —

Обидві команди наразі розташувалися у нижній частині турнірної таблиці. Минай - на 12-му місці, Динамо, зігравши на один матч менше - на 13-му.

12:57' —

Команди на полі. Лунає державний гімн України.

13:00' —

Хвилина мовчання у пам'ять про загиблих унаслідок кривавої війни, розв'язаної в Україні російськими загарбниками.

1' —
Матч розпочався!
5' —

Перший момент у господарів поля після прострілу з лівого флангу в центр штрафного. Дубінчакзіграв надійно, вибивши м'яч на кутовий.

6' —

Тепер вже Бойко грає надійно після навісу з кутового та удару в площину.

yellow
7' —

Горін отримує жовту картку за фол проти Гармаша. Штрафний удар для киян.

8' —

Циганков зі штрафного навісив у центр, Гармаш пробив головою - Бандура на місці. Перший удар у площину воріт Миная.

10' —
Момент!

Момент у Миная після вкидання з ауту. Тревдохліб пробив з кута воротарського, Бойко рятує ворота, перевівши м'яч на кутовий.

12' —

Після гострого навісу у виконанні Циганкова на кут воротарського Бандура вибив м'яч кулаками.

19' —

Кияни розіграли кутовий, проте не створили небезпеки воротам Минаю.

20' —
Момент!

Другий момент у Миная! Воробчак вибігав на ворота киян та бив у дальній кут з небезпечної позиції - поруч зі стійкою

22' —

Кияни виконали кутовий з правого флангу, який завершився ударом у площину - Бандура на місці.

24' —

Вже четвертий кутовий виконали гравці Минаю. У киян в активі поки два.

25' —

Воробчак відібрав м'яч у Кабаєва на половині поля киян та небезпечно пробив - над поперечиною.

29' —

Після прострілу Кабаєва м'яч вийшов на кутовий. Після розіграшу корнера кияни одразу заробили 4-й кутовий для Динамо. Після його розіграшу господарі поля відбилися.

32' —
Момент у Динамо!

Після навісу з кутового з лівого флангу Забарний "завис" у повітрі та класно пробив головою у нижній кут - Бандура перевів м'яч на черговий корнер.

33' —

Динамівці заробили ще два кутових, перший - після удару Буяльського та рикошету від захисника. При цьому арібтр чекав підказки від асистента ВАА, однак гру рукою не було виявлено.

35' —

Черговий, вже 7-й кутовий виконали кияни, і знову з лівого флангу. Після навісу всіх перестрибнув Гармаш та пробив головою - вище воріт.

37' —

Кияни майже дві хвилини тримали м'яч біля штрафного Миная після розіграшу штрафного удару. Було небезпечно, проте до удару справа так і не дійшла.

39' —

Дуже невлучний удар Кабаєва з-за меж штрафного майданчика.

42' —
Момент!

Циганков завдав прямого удару зі штрафного метрів з 25-ти. Рикошетом від газону з підкруткою м'яч летів у нижній, лівий від голкіпера кут. Бандура не зумів одразу зафіксувати м'яч і ледве встиг забрати його, коли Тимчик був на підбиранні біля лицевої лінії.

44' —

У другій половині першого тайму повна перевага киян на полі, проте рахунок не відкрито.

45' —
Перерва!
46' —
Другий тайм!
48' —
Момент!

Після навісу Дубінчака з лівого флангу на дальню стійку Тимчик бив головою з близької відстані - Бандура зреагував на цей удар.

49' —

Хороший удар Буяльського у нижній кут - Бандура перевів на кутовий.

50' —

Слідом за своїм 9-м корнером кияни виконали ще два поспіль. Минай вистояв.

51' —
ГОЛ!!!!!!!!

Динамо відкриває рахунок! Після навісу з лівого флангу Дубінчака Горін невдало вибив м'яч на Циганкова, який ударом лівою з лету в один дотик з лінії штрафного майданчика поцілив у правий від голкіпера кут! Красивий гол!

54' —

Господарі поля одразу відповіли моментом, проте удар Куліва кияни заблокували.

yellow
56' —

Попереджений Шепелєв.

63' —

Сидорчук завдав удару з далекої відстані - невлучно.

67' —
Перші заміни у грі
  • Динамо
  • Нападник #41
  • Динамо
  • Нападник #19
67' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #55
  • Динамо
  • Захисник #44
74' —

Після того як Динамо відкрило рахунок, гра відчутно заспокоїлась.

76' —
Кахім Перріс у грі! Дебют ямайця!
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #22
78' —
Потрійну заміну проводить Шаран
  • Минай
  • Нападник #97
  • Минай
  • Нападник #77
78' —
Заміна
  • Минай
  • Минай
  • Півзахисник #17
78' —
Заміна
  • Минай
  • Півзахисник #10
  • Минай
  • Півзахисник #8
82' —
Дебют Лонвейка!
  • Динамо
  • Динамо
83' —
Заміна
  • Минай
  • Півзахисник #78
  • Минай
  • Захисник #3
yellow
84' —

Колесник перехопив м'яч у Попова у штрафному Динамо, після чого "малював" фол. Жовта картка за симуляцію.

yellow
87' —

Жовта картка Нємчанінову.

90' —

+3 хвилини

90+1' —

Минай заробив небезпечний штрафний удар метрах у 23-х від воріт. Байдал пробив у стінку.