«Арена Львів»

Кривбас

Кривий Ріг
УПЛ

У 10-му турі української Прем’єр-ліги київське «Динамо» прийматиме у Львові на стадіоні «Арена Львів» криворізький «Кривбас». Представляємо нашого найближчого суперника.

«КРИВБАС» (Кривий ріг)

Дата заснування: 2020 рік

Президент: Костянтин Караманіц

Головний тренер: Юрій Вернидуб

Домашній стадіон «Гірник» (2500 місць) у Кривому Розі, але у нинішньому сезоні домашні матчі проводить у Києві на НСК «Олімпійський» (70 050 місць)

Результат виступу в минулому сезоні у Першій лізі: 2-те місце (42 очка у 20-ти матчах, 12 перемог, 6 нічиїх, 2 поразки, різниця м’ячів 38:17)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 13-те місце (6 очок у 8-ти матчах, 1 перемога, 3 нічих, 4 поразки, різниця м’ячів 4:8)

Історія

Нинішній «Кривбас» немає нічого спільного із однойменною командою, яка вже виступала у вищому українському дивізіоні до сезону 2012/2013 років включно. Майбутній суперник «Динамо» був заснований влітку 2020-го року, коли було оголошено, що клуб буде відновлено на базі криворізького «Гірника», який самостійно існував більше 10-ти років.

Нову команду було утворено злиттям аматорського «Кривбасу», який виступав у чемпіонаті Дніпропетровської області, з «Гірником», вона і посіла місце останнього у Другій лізі. Президентом став екс-президент і власник «Гірника» Костянтин Караманіц, також із «Гірника» до новоствореного клубу перейшли головний тренер Геннадій Приходько зі штабом, і всі гравці. Головний тренер та власник аматорського «Кривбасу» Сергій Мазур (який також був власником бренду «Кривбас») обійняв посаду віце-президента.

Події розгорталися швидко: у сезоні 2020/21 «Кривбас» посів друге місце у групі «Б» Другої ліги, і слідом за «Металістом» підвищився у класі, а в сезоні 2021/22, знову розмістився за харків'янами, і на момент вимушеного призупинення чемпіонату України через війну, був другим із солідним відривом у 9 очок від третього місця, яке посідав «Альянс» (Липова Долина). Тож криворіжців було прийнято до числа учасників Української Прем'єр-Ліги сезону 2022/23.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Кривбас» розпочав під керівництвом нового головного тренера. Олександра Бабича влітку цього року на цій посаді змінив Юрій Вернидуб, відомий своєю роботою у луганській «Зорі», з якою став бронзовим призером чемпіонату України (2016/17), фіналістом Кубка України (2015/16) та був багаторазовим учасником Ліги Європи (двічі групового раунду). Вернидуб також двічі ставав тренером року в Україні (2016, 2018). А ще останнім часом успішно очолював молдавський «Шериф», з яким двічі вигравав місцевий чемпіонат та став тренером року в Молдові (2021).

Новому наставнику довелося будувати практично нову команду, адже колектив залишили 18 гравців, на місце яких прийшло сім нових. Тож не дивно, що старт сезону склався для «Кривбасу» не найкращим чином: криворіжці у перших двох матчах з «Колосом» та «Шахтарем» зазнали поразок, а загалом у семи матчах не здобули жодної перемоги, чергуючи невдачі з нічиїми. Першу перемогу «біло-червоні» здобули лише у минулому турі, вдома перемігши «Інгулець» з рахунком 2:1.

Слід зазначити, що лише в одному з чотирьох програних матчів суперник динамівців пропустив більше одного м’яча (виїзний поєдинок з «Олександрією» завершився з рахунком 0:2). В інших випадках результат був мінімальним – 0:1. Що стосується нічиїх, то дві з трьох завершилися без забитих м’ячів (0:0), і лише одна (на виїзді із луганською «Зорею») результативно – 2:2. Тож, у середньому «Кривбас» пропускає один м’яч за гру, а забиває зовсім мало – у восьми поєдинках 4 голи, причому вони прийшлися на два матчі (по два м’ячі криворіжці забили «Зорі» та «Інгульцю»).

Зараз сусідами «Кривбаса» у турнірній таблиці є «Ворскла», яка має на два очка більше, та ФК «Львів», який на одне очко відстає від команди Юрія Вернидуба, маючи у своєму активі 5 залікових пунктів.

Середній вік футболістів команди із Кривого Рогу складає 25,6 років. За «Кривбас» виступають півзахисник Назар Волошин та нападник Олексій Хобленко, які розпочинали свою футбольну кар’єру у складі молодіжної команди «Динамо» та «Динамо-2».

Топ-гравці стартового складу

Протягом перших турів наставник команди Юрій Вернидуб достатньо активно варіює склад. Усього один футболіст основного складу зіграв без замін у всіх 8-и матчах поточного сезону – це лівий захисник Володимир Якімець (720 хвилин). Серед тих, хто має найбільше ігрового часу на полі також – півзахисники Назар Волошин (7 матчів, 597 хвилин), Микита Татарков (7 матчів, 581 хвилина), Дмитро Хомченовський (7 матчів, 576 хвилин), захисник Дмитро Семенов (7 матчів, 560 хвилин), воротар Богдан Сарнавський (6 матчів, 540 хвилин), захисник Тимур Стецьков (6 матчів, 475 хвилин), нападник Олексій Хобленко (7 матчів, 474 хвилини) та захисник Віталій Вернидуб (5 матчів, 450 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Роман Дебелко – 2 голи

Назар Волошин, Олексій Хобленко – по 1 голу

Матчі із «Динамо»

Оскільки нинішній «Кривбас» проводить лише свій перший сезон в українській Прем’єр-лізі, «Динамо» з цим суперником ще не зустрічалося, тож історія протистоянь поки що не налічує жодного поєдинку. Майбутня гра на «Арені Львів» стане першою між цими суперниками.

15:30' —

Слава Україні! Вітаємо на текстовій трансляції матчу 10-го туру УПЛ Динамо - Кривбас, який відбудеться на Арені Львів. Початок зустрічі - о 17:00.

15:33' —

Динамівці прибули до Львова з Кіпра, де у четвер зіграли внічию з АЕКом (Ларнака) у рамках Ліги Європи (3:3). А в попередній грі УПЛ "біло-сині" на клубному стадіоні імені Валерія Лобановського також зіграли внічию з полтавською Ворсклою (1:1) - уперше в нинішньому сезоні чемпіонату України.

15:37' —

Підопічні Юрія Вернидуба в минулому турі УПЛ вперше здобули перемогу, обігравши в номінально домашньому матчі на НСК Олімпійський Інгулець (2:1). Кривбас іде на 13-й позиції в турнірній таблиці з 6-ма очками.

15:40' —

Сьогодні динамівці зіграють в основному комплекті форми білого кольору з синьою смугою (голкіпер – у зеленому). Гості вийдуть у чорній формі (воротар - у червоній).

16:57' —

Команди на полі, на Арені Львів лунає Гімн України.

17:01' —

Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих у війні з росією.

1' —
Матч розпочався!
3' —

Перший удар по воротах записав на свій рахунок Гармаш, пробивши низом із дальньої дистанції. М'яч пройшов поруч зі стійкою.

6' —

Забарний головою вибив подачу Татаркова з правого флангу до штрафного Динамо.

7' —

Після удару Банади м'яч зрикошетив і пішов на кутовий.

10' —

Ще один корнер на користь Кривбаса - Ванат головою виніс м'яч зі штрафного, проте ігровий снаряд залишається у номінальних гостей.

14' —

Затяжна атака Динамо завершується передачею Гармаша на Тимчика, який набіг до штрафного, і втратою м'яча.

17' —

Дальный удар Тимчика пройшов повз дальню хрестовину.

20' —
ГОООООООЛ!

Сидорчук перехопив передачу Хомченовського в центрі поля та зробив передачу на Ваната, який переграв трьох опонентів і перекинув Сарнавського! Динамо виходить уперед!

22' —
ГОООООООЛ!

І одразу другий м'яч - цього разу динамівці використали помилку Татаркова! Буяльський зіграв у стінку з Ванатом у центральній зоні та вразив ворота Кривбаса!

25' —

Арбітр фіксує фол Ваната в атаці.

27' —

Дібанго заробив черговий кутовий для Кривбаса. Стандарт завершився прострілом Задераки з правого флангу до штрафного та фолом Банади проти Забарного.

34' —
Заміна
  • Кривбас
  • Півзахисник #97
  • Кривбас
  • Півзахисник #11
yellow
38' —

Тимчик попереджений за гру рукою.

39' —

Задерака зупинив флангову атаку Динамо, вибивши м'яч із-під ніг Кабаєва.

40' —

Офсайд у Дебелка.

41' —

Караваєв опинився в положенні поза грою.

43' —

Гармаш продовжив атаку на Буяльського, який при падінні в боротьбі з суперником зачепив м'яч рукою.

yellow
43' —

Гармаш попереджений за суперечку з арбітром.

45' —

Дві хвилини компенсовано до ігрового часу першого тайму.

45+2' —
ГОЛ

Дебелко в дотик замкнув простріл Якімця з правого флангу.

45+2' —
Перший тайм завершено
46' —
Розпочався другий тайм
49' —

Момент у Кривбаса. Дебелко не зумів переграти Нещерета.

50' —

Семенов після подачі кутового пробив повз дальню стійку.

51' —

Відповідь Динамо! Буяльський пробивав низом у лівий кут, але Сарнавський перевів м'яч на кутовий.

55' —

Удар у Буяльського відверто не вийшов - Віталій покотив м'яч у руки Сарнавському.

56' —

М'яч зрізався з ноги Циганкова і пролетів набагато вище воріт.

yellow
57' —

Пенальті для Динамо! Микола Балакін призначив 11-метровий за фол Дібанго проти Циганкова.

11
59' —

Сарнавський парирує удар Циганкова в правий кут!

59' —
ГОООООООЛ!

Ванат пропустив пас Караваєва з лівого флангу на Буяльського - і Віталій забив 7-й м'яч у сезоні та вийшов у лідери бомбардирських перегонів!

62' —

Із прострілом Буяльського зліва впорався Сарнавський.

64' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #55
  • Динамо
  • Захисник #20
64' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #22
65' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #94
  • Динамо
  • Захисник #24
66' —

Перший дотик Перріса до м'яча - в офсайді.

67' —
Заміна
  • Кривбас
  • Кривбас
  • Півзахисник #44
67' —
Заміна
  • Кривбас
  • Нападник #20
  • Кривбас
  • Півзахисник #94
68' —

Стійка рятує Динамо після подачі кутового та удару головою Дебелка!

71' —
Заміна
  • Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #19
73' —

Дальній удар Микитишина проходить у лічених сантиметрах від штанги воріт Динамо - Нещерет перевів м'яч на кутовий.