Луганськ
3
Місце
УПЛ

У 18-му турі Прем'єр-ліги київське «Динамо» на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського зіграє проти луганської «Зорі». Поєдинок відбудеться у суботу, 18 березня, о 14:00. Представляємо найближчого суперника команди Мірчі Луческу.

ФК «Зоря» (Луганськ)

Заснований: у 1923 році.

Президент: Євген Геллер

Головний тренер: Патрік ван Леувен

Результат минулого сезону: 4-е місце в УПЛ (18 матчів, 11 перемог, 3 нічиї, 4 поразки, м'ячі 37-19). Нагадаємо, чемпіонат не був дограний через повномасштабну війну росії проти України.

Поточна ситуація у сезоні 2022/23: 3-е місце (34 очки у 17-ти матчах, 10 перемог, 4 нічиї, 3 поразки, різниця м’ячів - 38:25).

Історія

Клуб виступав у офіційних змаганнях з 1923 року під назвами «Металіст» (1923-1936), «Дзержинець» (1937-1941). До 1938 року брав участь у регіональних змаганнях (чемпіонати Луганської області, Донбасу, Української РСР). 1939 року дебютував у класі «Б», але з наступного року знову опустився на регіональний рівень.

Після Другої світової війни у ​​Луганську було створено команди «Трудові резерви» та «Динамо», які об'єдналися у 1950 році, проте це не допомогло — команда опустилася на рівень чемпіонату УРСР. У 1952—1953 роках було відновлено довоєнну назву «Дзержинець», а 1954—1956 роках команда виступала під назвою «Авангард».

З 1957 року команда знову отримала назву «Трудові резерви» і з того часу незмінно виступала у змаганнях команд майстрів. З 1964 носить назву «Зоря».

У 1967-1979 роках «Зоря» виступала у вищій лізі СРСР. У 1972 році клубу підкорилося історичне досягнення – «Зоря» стала чемпіоном СРСР. Після вильоту з вищої ліги з 1980 до 1990 «Зоря» балансувала між 1 і 2 лігами.

Після розпаду Радянського Союзу «Зоря» опинилася в еліті українського футболу і 1992 року «Зоря» розпочинає свої виступи у вищій лізі України. У 1996 році клуб вилетів із вищої ліги, повернувшись туди лише через 10 років.

У 2014 році через війну та російську окупацію рідного міста клуб був змушений залишити Луганськ. З того часу «Зоря» базувалася та грала домашні матчі Прем'єр-ліги у Запоріжжі на «Славутич-Арені». З нинішнього сезону проводить ігри у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Незважаючи на переїзд із Луганська, наступні сезони стали найуспішнішими для «Зорі» у чемпіонаті України: два поспіль 4-х місця, слідом за якими – перші в історії бронзові медалі, вихід у фінал Кубка України, дебют у Лізі Європи. «Бронза» підкорилася луганському клубу ще двічі: у 2020 та 2021 роках, у 2021 клуб вдруге вийшов у фінал Кубка України.

Стан справ у поточному сезоні

Напередодні нового сезону у команді змінився головний тренер - на місце Віктора Скрипника прийшов нідерландський спеціаліст Патрік ван Леувен. У єврокубках луганчани одразу зазнали невдачі, нехай навіть виграли перший матч проти румунської «Університаті» з Крайови у третьому кваліфікаційному раунді Ліги Конференцій (1:0; 0:3), проте у чемпіонаті стабільно знаходяться серед когорти лідерів.

Наразі чорно-білі - треті. «Зоря здобула 10 перемог у 17 матчах, 4 рази розписала нічию і лише тричі - програла. Сталося останнє у поєдинках із «Рухом» (1:3 на виїзді), «Дніпром-1» (0:3 на виїзді) та «Інгульцем» (0:1 на виїзді). Отже, слід відзначити, що у домашніх іграх на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського підопічні ван Леувена не програють. Не виключенням став і матч першого кола проти «Динамо, який був номінально домашнім для «Зорі» і в якому вона здобула перемогу з рахунком 3:2.

У луганчан - 34 очки, різниця забитих і пропущених - +13. Більший показник лише у «Дніпра-1» (+20) та «Шахтаря (+31). Якщо ж говорити саме про забиті м'ячі, то більше за чорно-білих забив виключно «Шахтар» (38 проти 43 у «гірників»), а от за кількістю пропущених «Зоря» знаходиться далеко не серед перших команд. Луганчани витягали м'яч із власних воріт 25 разів, більше у нинішньому розіграші УПЛ пропустили лише дві харківські команди - «Металіст (27) і «Металіст 1925 (28).

У Зорі є багато вихованців «Динамо». Це правий захисник Павло Полегенько, центральний оборонець Микита Бурда, опорний півзахисник Володимир Бражко і центральний атакувальний півзахисник Сергій Булеца (грають за Зорю на правах оренди з нашого клубу), а також воротар Владислав Кучерук, лівий захисник Роман Вантух, центральні півзахисники Кирило Дришлюк, Олексій Хахльов і Максим Казаков, а також Назарій Русин - центральний нападник, який у нинішньому сезоні часто грає на позиції лівого вінгера.

Ще один колишній динамівець у складі команди ван Леувена - Денис Антюх, який виступав за наш клуб у 2021-2022 рр.

Топ-гравці стартового складу

Найбільшу кількість ігрового часу у цьому розіграші УПЛ серед нинішніх гравців «Зорі у складі чорно-білих провели центральні захисники Олексій Батагов (17 матчів, 1486 хвилин) і Максим Імереков (16 матчів, 1440 хвилин), а також воротар Дмитро Мацапура (15 матчів, 1350 хвилин).

Трохи менше зіграли правий захисник Олег Данченко (15 матчів, 1300 хвилин), орендований з «Динамо» центральний атакувальний хавбек Сергій Булеца (16 матчів, 1254 хвилини), вихованець нашого клубу, нападник Назарій Русин (17 матчів, 1178 хвилин), атакувальний півзахисник В'ячеслав Чурко (16 матчів, 1169 хвилин), універсальний фланговий захисник Богдан Бутко (12 матчів, 1049 хвилин), орендований з «Динамо» опорник Володимир Бражко (17 матчів, 1041 хвилина) та атакувальний півзахисник Ігор Кирюханцев (11 матчів, 896 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди у поточному сезоні УПЛ

5 голів (найкращі бомбардири команди в УПЛ) - орендований з «Динамо» Сергій Булеца, Ігор Кирюханцев і екс-динамівець Назарій Русин

4 голи - орендований з «Динамо» Володимир Бражко

3 голи - Володимир Мишньов

Крім того, в активі Булеци є 4 асисти, в активі Кирюханцева - 3.

Зміни у складі під час останнього міжсезоння

Прийшли: воротар Владислав Кучерук (вільний агент, останній клуб - «Динамо» Київ), правий захисник Павло Полегенько (ФК «Львів»), центральний захисник Микита Бурда (оренда з «Динамо»), центральні півзахисники Кирило Дришлюк («Олександрія») та Олексій Хахльов («Минай»), центральні нападники Владислав Погорілий (оренда з «Шахтаря») та єдиний легіонер команди, панамець Едоардо Герреро (оренда з «Маккабі» Тель-Авів, Ізраїль, останні півроку грав в Ізраїлі в оренді за «Бейтар» Єрусалим).

Пішли: воротар Микита Шевченко («Олександрія»), опорний хав, вихованець «Динамо» Ахмед Алібеков (ФК «Львів»), центральний півзахисник, вихованець «Динамо» Микола Михайленко («Олександрія»), вінгери Максим Луньов («Кривбас») і бразилець Крістіан («Младост ГАТ» Нові Сад, Сербія), а також центральний нападник Данило Алефіренко (оренда до «Чорноморця»).

Патрік ван Леувен
0' —

Шановні вболівальники, вітаємо вас на текстовій онлайн-трансляції матчу 18-го туру чемпіонату України між "Динамо" та луганською "Зорею".

0' —

Матч відбудеться на столичному стадіоні імені Валерія Лобановського, початок - о 14:00.

0' —

Перед звітним туром команди є сусідами по турнірній таблиці. У "Динамо" - 33 очки та четверте місце, у "Зорі" - 34 бали та третій рядок.

0' —

Футболісти виходять на поле.

0' —

Лунає Гімн України

0' —

Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих Героїв України

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!
3' —

Батагов грубо сфолив проти Гармаша, арбітр дозволив динамівцям продовжити атаку, але потім не став карати гравця "Зорі" попередженням.

8' —

Гармаш заробив штрафний у 25-ти метрах від воріт, але Сидорчук із Царенком невдало розіграли його.

yellow
9' —
ЖОВТА КАРТКА

Русин небезпечно зіграв високо піднятою ногою проти Тимчика та отримав попередження.

12' —

Динамівці ще заробили кілька штрафних, однак жоден із них до удару по воротах не призвів.

14' —

Після закидання до штрафного майданчика "Динамо" Мишньову не вистачило зовсім трохи, аби дотягнутися до м'яча та переправити у ворота повз Нещерета.

18' —

Антюх ледь не вийшов віч-на-віч із Нещеретом в результаті швидкої контратаки, але Попов наздогнав суперника та в підкаті вибив м'яч.

25' —

У середині тайму гра заспокоїлася, без моментів.

28' —

Не проходять поки простріли футболістів "Динамо" до штрафного майданчика - захисники "Зорі" блокують усі спроби...

yellow
30' —

Антюх грубо б'є по нозі Вівчаренка та отримує попередження.

yellow
31' —

Тимчик за допомогою фола проти Русина зриває вихід "Зорі" в контратаку та отримує попередження.

38' —

Як і раніше, у нашому матчі без моментів. Будемо сподіватися, що після перерви команди почнуть грати активніше на атаку...

yellow
40' —

Герреро зриває швидкісний прорив Кабаєва по флангу та отримує чергове попередження в матчі.

41' —

Після закидання до штрафного майданчика Царенко в дотик переправляв у напрямку Ваната, але Владиславу не дозволили пробити головою.

42' —

Антюх пробив із лінії штрафного майданчика - над поперечиною.

45' —
ПЕРЕРВА

Нічого не додає арбітр до першого тайму - команди йдуть відпочивати...

46' —
РОЗПОЧАВСЯ ДРУГИЙ ТАЙМ!

Без замін команди продовжують гру.

47' —

Сидорчук пробив здалеку - поруч зі стійкою.

49' —

Русин здійснив швидкий прохід лівим флангом, перевів на протилежний кут штрафного майданчика, там м'яч прийняв Антюх та пробив по воротах - у руки Нещерету.

52' —
ГОСТРИЙ МОМЕНТ У ЗОРІ!

Знову Русин прорвався лівим флангом, увійшов до штрафного майданчика, віддав пас на Гільєрме, отримав м'яч у відповідь, опинившись перед Нещеретом, але пробив у динамівського голкіпера.

53' —

Царенко класно підключився до атаки на правому фланзі, виконав силовий навіс у район 11-метрової позначки, звідки головою намагався пробити Ванат - невдало.

56' —
  • Півзахисник #37
56' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Динамо
  • Півзахисник #22
56' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Півзахисник #8
  • Динамо
  • Півзахисник #19
61' —

Антюх виграв силову боротьбу в Дячука, увійшов до штрафного майданчика по місцю правого інсайду, цілив у дальній кут, але м'яч пролетів поруч зі стійкою.

64' —
ЗАМІНА
  • Зоря
  • Нападник #18
  • Зоря
  • Нападник #31
yellow
70' —

Батагов високо піднятою ногою зачепив голову Ваната та отримав попередження.

71' —

Перріс вирішив пробити зі штрафного з правого флангу, але від стінки м'яч полетів на кутовий.

72' —

Після подачі з кутового перший удар Лонвейка був заблокований, а після другого м'яч полетів занадто високо.

75' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
yellow
76' —

Бутко отримав попередження за те, що відкинув м'яч після фолу Бражка в центрі поля.

yellow
77' —

Сидорчук обрізався на своїй половині поля, після чого вдарив по ногах Антюха перед штрафним майданчиком - попередження капітану "Динамо".

78' —
ЗАМІНА
  • Зоря
  • Півзахисник #14
Денис Антюх
  • Зоря
  • Півзахисник #7
82' —

Лонвейк пробив зі штрафного з 25-ти метрів - м'яч зачепив стінку та пролетів високо над поперечиною.

83' —
ГОЛ

ГОЛ - 0:1. Після прострілу з правого флангу ніхто із захисників "Динамо" не зміг вибити м'яч, у підсумку Герреро фактично без перешкод пробив у протихід Нещерету - наш голкіпер не зміг урятувати.

86' —

Класний момент у "Динамо". Пройшла атака правим флангом, перевели м'яч до центру, Волошин завдав потужного удару - воротар зреагував, а потім підстрахували захисники, вибивши на кутовий.

88' —
ЗАМІНА
  • Зоря
  • Захисник #47
  • Зоря
  • Нападник #39
88' —
ЗАМІНА
  • Зоря
  • Захисник #19
  • Зоря
  • Півзахисник #15
90' —

Арбітр компенсував п'ять хвилин.

90+3' —

Нічого не вдається динамівцям створити в компенсований час...

90+5' —
КІНЕЦЬ МАТЧУ!

ФІНАЛЬНИЙ СВИСТОК! "Динамо" зазнає мінімальної домашньої поразки від "Зорі" - 0:1.