Минай
12
Місце
УПЛ

У суботу, 8-го квітня, київське «Динамо» проведе зустріч 20-го туру української Прем’єр-ліги з «Минаєм». Матч відбудеться у Києві на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського та розпочнеться о 13:00. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «МИНАЙ»

Дата заснування: 2015 рік

Президент: Валерій Пересоляк

Головний тренер: Володимир Шаран

Домашні матчі проводить на стадіоні «Минай-Арена» у Минаї (1312 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 15-те місце (10 очок у 18-ти матчах; 1 перемога, 7 нічиїх, 10 поразок, різниця м’ячів 12:30)

Поточне місце в сезоні 2022/23: 12-те (18 очок у 19-ти матчах; 4 перемоги, 6 нічиїх, 9 поразок, різниця м’ячів 14:23)

Історія

Датою заснування ФК «Минай» вважається 2015 рік, коли була створена команда працівників митниці для участі в чемпіонаті Ужгорода. Із часом до неї приєдналися професійні футболісти: екс-гравці ужгородської «Говерли» Микола Гібалюк, Владислав Микуляк, Дмитро Бабенко, а інвестори команди, які зацікавилися проектом, вирішили будувати професійний футбольний клуб.

На першому ж році свого існування «Минай» посів друге місце в головному міському турнірі Ужгорода та пробився до вищого ешелону клубів Закарпаття. За три роки команда з чемпіонату Ужгорода вийшла до другої ліги чемпіонату України. 2018 року, коли «Минай» отримав професійний статус, закарпатці дійшли до 1/8 фіналу Кубка України, в якому поступилися київському «Динамо» (1:3). А у другій футбольній лізі команда виграла групу А, програвши у Суперфіналі другої ліги «Кременю» (0:1), та здобула право підвищитися у класі. При цьому «Минай» успішно виступав у Кубку України, дійшовши до півфіналу турніру.

У сезоні 2019/2020 колектив під керівництвом Василя Кобіна здобув золото першої ліги, отримавши підвищення до елітного дивізіону України.

Дебют в УПЛ «Минай» відзначив перемогою над «Олександрією» (1:0), однак за підсумками чемпіонату посів останнє місце в турнірній таблиці та мав понизитися до першої ліги, проте відмова «Олімпіка» від виступу у Прем’єр-лізі дозволила «Минаю» зберегти прописку в еліті на сезон 2021/22.

Після 18-ти турів першої половини минулого сезону «Минай» посів 15-ту сходинку у турнірній таблиці із 16-ти команд.

Досягнення

Виступи в аматорах: чемпіон Закарпатської області (2017), володар Кубка Закарпатської області (2017, 2018), Володар Суперкубка Закарпатської області (2017);

Професійні виступи: чемпіон групи «А» другої ліги чемпіонату України (2019); чемпіон першої ліги України (2020).

Стан справ у поточному сезоні

«Минай» перебуває у другій половині турнірної таблиці – на 12-му місці. Проте, порівняно із двома попередніми сезонами, коли закарпатці посідали останнє та передостаннє місця, нинішнє положення команди не найгірше.

Чотири свої перемоги підопічні Володимира Шарана здобули із завидною регулярністю – вигравала команда раз на п’ять матчів. Причому, три з чотирьох звитяг «Минай» здобував з мінімальним рахунком 1:0. Він святкував перемогу над «Інгульцем» (2:1), «Металістом-1925» (1:0), «Металістом» (1:0) та «Колосом» (1:0).

Цікаво, що забили закарпатці ледь не найменше з усіх команд Прем’єр-ліги – всього 14 м’ячів (менше лише у ФК «Львів», який іде на останньому місці – 13), але відзначалися вони щонайменше раз у 13-ти із 19-ти проведених матчах. Причому, один яскраво виражений бомбардир у команді не визначився – різні футболісти забивали по два та одному м’ячу, лише Єгор Твердохліб – 3.

Так само мало суперник «Динамо» і пропускає – усього 23 м’ячі – це найменший показник серед команд другої вісімки у турнірній таблиці.

Цього сезону закарпатці вже відбирали очки у команд, які перебувають вище за них у турнірній таблиці, зокрема, зіграли унічию із «Зорею» та «Олександрією», а динамівцям у першому колі вдалося перемогти «Минай» лише з мінімальним рахунком 1:0.

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього сезону наставник команди Володимир Шаран не надто варіює склад. Двоє футболістів взяли участь у всіх 19-х матчах поточного сезону. Це півзахисники Вадим Вітенчук (1676 хвилин) та Єгор Твердохліб, в активі якого 1595 хвилин. Також лідерами ж за кількістю зіграного часу є воротар Олександр Бандура (18 матчів, 1619 хвилин), захисники Дмитро Нємчанінов (17 матчів, 1530 хвилин), Ігор Гончар (18 матчів, 1486 хвилини) та Олег Горін (16 матчів, 1421 хвилина).

Трохи менше хвилин, проведених на полі у нападників Назарія Воробчака (17 матчів, 1341 хвилина) і Олега Вишневського (17 матчів, 1216 хвилин), а також у захисника Івана Трубочкіна (15 матчів, 1143 хвилини).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

Єгор Твердохліб – 3 гола

Юрій Кравчук, Назарій Воробчак, Олег Вишневський – по 2 гола

Іван Трубочкін, Вадим Вітенчук, Данило Голуб – по 1 голу

Ще по одному м’ячу у першій половині сезону забили Олексій Хахльов та Ельдар Кулієв, але вони вже не виступають за «Минай».

Статистика зустрічей із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Минай» провели між собою сім офіційних зустрічей – 5 в рамках УПЛ і ще 2 в Кубку України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», до того ж, закарпатці відзначилися в воротах «біло-синіх» лише раз, тоді як динамівці забили 17 м’ячів.

10:00' —

Вітаємо! Матч розпочнеться о 13:00! Пряма трансляція - на телеканалі 2+2, а також на клубному каналі «біло-синіх» у YouTube та YouTube-каналі Football Hub.

13:00' —

Команди на полі. Пролунав державний гімн лунає, триває хвилина мовчання пам'яті Героїв, які загинули за Україну.

1' —

Матч розпочався!

3' —

Сидорчук пробиває з лету - повз ворота.

4' —

Дубінчак пробив у руки Бандурі.

7' —

Удар Ваната після класної роботи Лонвейка було заблоковано гравцями закарпатського клубу.

12' —

Шепелєв розбирається з Гончаром і пробиває - Бандура переводить м'яч на кутовий

12' —

Лонвейк!!! Прекрасний момент у нідерландця - поперечина рятує Минай!

14' —

Беніто пробиває повз ворота Бандури

15' —

Дальній постріл Лонвейка був заблокований

21' —

Удар Ваната відбиває Бандура

24' —

Після прострілу Коломойця м'яч до рук забирає Нещерет

27' —

Блискучий підкат Дячука у протиборстві з Твердохлібом!

31' —

Блискучі індивідуальні дії Царенка! Втім, до удару після його передачі справа не дійшла - кутовий.

33' —

Дальній удар Лонвейка - м'яч іде на кутовий.

35' —

ГООООООООООООЛ! Царенко забиває після передачи-зрізки Лонвейка!

41' —

Ванат не дотягується до м'яча після навіса Дубінчака

42' —

Простріл Сидорчука одним дотиком намагається переправити у ворота Ванат, та рахунок не змінюється.

43' —

Неточний удар Царенка.

45' —

Шепелєв пробиває зі штрафного - трошки вище воріт.

45' —

Перерва - на табло 1:0!

46' —

Другий тайм розпочався!

46' —
Заміна
Олег Горін
  • Минай
  • Захисник #25
  • Минай
  • Півзахисник #76
46' —
Заміна
  • Минай
  • Півзахисник #17
  • Минай
  • Півзахисник #7
47' —

Попов пробиває здалеку - Бандура забиває м'яч до своїх рук.

51' —

Козиряцький не призначає пенальті за збиття Горіним Сидорчука після обрізки Немчанінова і пасу Ваната.

yellow
58' —

Жовта Горіну за фол проти Сидорчука у центрі поля.

61' —
  • Півзахисник #77
62' —

ГОООООООЛ!!! Владислав Ванат забиває з передачі Володимира Шепелєва, котрому віддав Денис Гармаш! 2:0!

65' —
Заміна
  • Минай
  • Нападник #77
  • Минай
  • Нападник #26
66' —
Заміна
  • Минай
  • Півзахисник #32
  • Минай
  • Півзахисник #44
71' —
Заміна
  • Динамо
  • Захисник #55
  • Динамо
  • Захисник #44
72' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #9
Beg 90781
  • Динамо
  • Півзахисник #37
75' —

Удар Гармаша після передачі Лонвейка приходить у руки Бандури.

76' —

Гончар пройшов кількох суперників, проте після удару Воробчака м'яч пішов на кутовий.