Донецьк
1
Місце
УПЛ

У рамках 22-го туру VBET Ліги київське «Динамо» на вдома зустрінеться із донецьким «Шахтарем». Матч відбудеться у суботу, 22 квітня, у Києві на стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського та розпочнеться о 17:00.

Перед очним протистоянням «гірники» в турнірній таблиці посідають перше місце, мають 52 очки. Представляємо нашого найближчого суперника.

«Шахтар» (Донецьк)

Дата заснування: 1936 рік

Президент: Рінат Ахметов

Головний тренер: Ігор Йовічевіч

Домашні матчі в нинішньому сезоні клуб проводить на стадіоні «Арена Львів» у Львові.

Результат виступу у минулому сезоні 2021/2022: 1-е місце (47 очок у 18-ти матчах; 15 перемог, 2 нічиї, 1 поразка, різниця м’ячів – 49:10).

Поточна позиція в сезоні 2022/23: 1-а (52 очки; 16 перемог, 4 нічиїх, 1 поразка; різниця м’ячів 52:15).

Стан справ у нинішньому сезоні

Поточний сезон «Шахтар» розпочав під керівництвом нового головного тренера - влітку команду очолив хорватський спеціаліст Ігор Йовічевіч, який до цього працював наставником «Дніпра-1». На тренерському містку він змінив італійця Роберта де Дзербі, який переїхав до Англії, очоливши «Брайтон Альбіон».

З новим головним тренером «гірники» почали виступи у чемпіонаті України та Лізі чемпіонів достатньо вдало. Після нульової нічиї у першому турі з харківським «Металістом 1925», надалі «гірники» здобули шість перемог. Три з них над «Кривбасом» (1:0), «Рухом» (1:0) та «Чорноморцем» (2:1) були з мінімальним рахунком, а ось наступні звитяги були здобуті більш впевнено: 6:1 над «Металістом», 3:1 над «Динамо» та 3:0 над «Колосом». Далі була одна з небагатьох втрат очок у поєдинку з «Олександрією» (нічия 2:2) та дві перемоги із сухим рахунком над «Інгульцем» та «Вересом». Потім «гірники» втратили очки у двох поспіль матчах із «Зорею» (нічия 2:2) та «Дніпром-1» (поразка 1:2).

Після цього донеччани видали серію із п’яти переможних матчів, а наступного разу не дорахувалися очок у поєдинку з «Чорноморцем» - нічия 2:2. Перед зустріччю із «Динамо» наш суперник три свої зустрічі знову виграв.

Що стосується поєдинків Ліги чемпіонів, тут «Шахтар» за підсумками групового етапу із шістьма очками посів третє місце, перемігши «Лейпциг» на виїзді та поступившись вдома, зігравши унічию із «Селтіком» вдома та на виїзді, а також вдома з «Реалом» та поступившись тому ж «Реалу» на виїзді. Потрапивши до Ліги Європи, підопічні Ігоря Йовічевіча в 1/16 фіналу за підсумком двох матчів пройшли французький «Ренн» у серії пенальті (перемога 2:1 вдома та поразка 1:2 на виїзді). А в 1/8 фіналу поступилися нідерландському «Фейєноорду» (1:1 вдома та 1:7 на виїзді), завершивши свої виступи у єврокубках.

Як і належить лідеру чемпіонату, у «Шахтаря» найбільше перемог (16) та найменше поразок (1). Також донеччани з усіх команд найбільше забили м’ячів (52) та найменше пропустили (15).

Середній вік футболістів суперника динамівців складає 24,7 років. За «Шахтар» виступає захисник Богдан Михайличенко, який вважається вихованцем «Динамо», він грав за молодіжну команду клубу та провів один матч за основний склад у Кубку України проти луганської «Зорі» у 2015-му році.

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього чемпіонату України наставник команди Ігор Йовічевіч активно варіює склад. Лише один футболіст взяв участь в усіх 21 поєдинку, ще троє – у 20-ти. Це півзахисник Георгій Судаков (21 матч, 1615 хвилин), воротар Анатолій Трубін (20 матчів, 1800 хвилин), захисник Микола Матвієнко (20 матчів, 1738 хвилин) та півзахисник Артем Бондаренко (20 матчів, 1491 хвилина). А нападник Данило Сікан хоча і взяв участь у 20-ти поєдинках, але награв у них усього 893 хвилини.

Також до числа футболістів, на яких тренер розраховує найбільше, увійшли захисники Богдан Михайличенко (18 матчів, 1463 хвилини), Валерій Бондар (17 матчів, 1458 хвилин) та півзахисник Тарас Степаненко (18 матчів, 1361 хвилина).

Усі бомбардири команди в поточному сезоні УПЛ

Данило Сікан – 8 голів

Дмитро Криськів, Артем Бондаренко – по 5 голів

Георгій Судаков, Олександр Зубков – по 4 голи

Богдан Михайличенко, Лассіна Траоре, Мар’ян Швед, Кевін Келсі – по 2 голи

Валерій Бондар, Гіоргі Гочолеішвілі, Микола Матвієнко, Лукас Тейлор, Юхим Конопля, Ярослав Ракицький, Тарас Степаненко, Невен Джурасек, Олег Очеретько, Іван Петряк – по 1 голу.

Найкращі асистенти команди в поточному сезоні УПЛ

Георгій Судаков – 6

Лассіна Траоре – 4

Богдан Михайличенко, Тарас Степаненко, Дмитро Криськів, Артем Бондаренко – по 3

Микола Матвієнко - 2

Валерій Бондар, Лукас Тейлор, Ярослав Ракицький, Невен Джурасек, Мар’ян Швед, Олександр Зубков, Данило Сікан – по 1

16:55' —

Вітаємо на текстовій трансляції українського класичного - Динамо проти Шахтаря!

17:00' —

Початку гри передував гімн України та хвилина мовчання в памʼять про загиблих під час війни українців.

1' —
Гра розпочалась !
4' —

Кияни заробили та виконали перший кутовий - з лівого флангу - і ще один корнер.

4' —

Другий корнер - цього разу гірники відбилися.

9' —

Обидві команди розпочали гру обережно, не пресингуючи суперників на чужій половині поля.

12' —
0:1

Гості відкривають рахунок. Степаненко наважився на дальній удар метрів з понад 25-ти низом лівою ногою і влучив у кут воріт…

16' —

Пауза у грі. Буяльському надали допомогу клубні лікарі після його зіткнення зі Степаненком. На щастя, півзахисник біло-синіх повернувся до гри.

19' —

Після пропущеного м’яча кияни встановили контроль над м’ячем та намагаються проводити позиційні атаки. Проте поки без загрози воротам гостей.

22' —

Вівчаренко гостро навісив зі свого флангу до воротарського майданчика, проте ніхто з його партнерів до м’яча не дістався.

26' —

Гості виконали кутовий з правого флангу, кияни вибили на ще один корнер. Після другого Траоре виграв повітря, але не зміг нанести удар.

yellow
27' —

Попереджений Джурасек.

29' —

Небезпечною виявилася позиційна атака Динамо. Тимчик навісив з меж штрафного в район дальньої стійки, однак Волошин не зумів завдати удар - навіс вийшов надто сильним.

31' —

Сидорчук отримав розсічення після зіткнення з Бондаренком, однак повернувся на поле.

yellow
38' —

Ракицький збив Беніто під час швидкої контратаки киян, за що отримав попередження.

39' —

Суперники обмінялися гострими атаками, але до ударів справа не дійшла.

44' —
Момент у Динамо!

Після удару Беніто м’яч влучив у лікоть Ракицького, після чого відскочив до Волошина, на удар якого з близької відстані зреагував Трубін.

45' —

+2 хвилини компенсовано.

45' —
Перерва. Поки поступаємось
46' —
Другий тайм!
47' —

Гострий прорив Волошина лівим флангом завершився неточною передачею.

48' —

Гості відповили проривом Бондаренка, проте теж без удару по воротах.

55' —

Судаков пробив з дальньої відстані низом - повз ворота

yellow
55' —

Дуже грубий фол Бондаренка проти Ваната - жовта картка.

58' —

Кияни непогано притиснули суперників, Андрієвський навішував від лицевої - гірники відбилися.

61' —
Подвійна заміна у гостей
  • Шахтар
  • Захисник #15
  • Шахтар
  • Захисник #44
61' —
Заміна
  • Шахтар
  • Півзахисник #29
  • Шахтар
  • Півзахисник #17
64' —

Небезпечна атака гостей завершилася прострілом Траоре - Нещерет зіграв на виході.

68' —

Дуже багато браку у діях обидвох команд.

69' —

Андрієвський навісив зі штрафного - Трубін вдало зіграв на виході, вибивши м’яч кулаками.

70' —

Напівмомент у киян після кутового з лівого флангу. М’яч відскочив до Беніто, той прострілив уздовж воріт, але без адресату.

75' —
Потрійна заміна у Динамо
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
75' —
Заміна
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
75' —
  • Півзахисник #9
76' —
Дві заміни і в складі гостей
Мар'ян Швед
  • Шахтар
  • Шахтар
  • Захисник #13
76' —
Заміна
  • Шахтар
  • Нападник #14
  • Шахтар
  • Нападник #2
81' —

Перспективний штрафний заробляють кияни. Степаненко збив Царенка перед штрафним майданчиком.

82' —
Гол!!!!

Гол!!!! Ідеальне виконання штрафного Андрієвським! М’яч залетів у ворота від поперечини - без шансів для Трубіна!

yellow
86' —

Удар Назарири заблокували, м’яч вийшов на кутовий. Після розіграшу корнера Назарина порушив правила і отримав попередження.