Ковалівка
8
Місце
УПЛ

У рамках 28-го туру VBET Ліги київське «Динамо» вирушить до Ковалівки, де на виїзді зустрінеться із місцевим «Колосом».

Матч відбудеться у середу, 24-го травня, на стадіоні «Колос» та розпочнеться о 13.00. Представляємо нашого найближчого суперника

«Колос» (Ковалівка)

Дата заснування: 2012 рік

Президент: Андрій Засуха

Головний тренер: Ярослав Вишняк

Домашні матчі проводить на стадіоні «Колос» у Ковалівці (вміщує 5050 глядачів)

Результат виступу в минулому сезоні УПЛ: 8-е (24 очки у 18-ти матчах, 7 перемоги, 3 нічиїх, 8 поразок, різниця м’ячів – 14:23).

Поточне місце в сезоні 2022/23: 8-е місце (33 очки в 27-ти матчах, 9 перемог, 6 нічиїх, 12 поразок, різниця м’ячів 22:31).

Історія

«Колос» було засновано у 2012-му році, він представляє село Ковалівку Білоцерківського району Київської області. Він вписав своє ім’я в історію українського футболу як клуб із найменшого населеного пункту, який коли-небудь виступав у вищому дивізіоні України. Протягом перших трьох років свого існування «Колос» виступав у першості Київської області і тричі ставав її чемпіоном, ще тричі — володарем Суперкубку Київщини (у 2012, 2013 та 2014 роках) й один раз виграв Кубок області (у 2014 році). При цьому «ковалівці» показали дуже солідний результат: 82 календарні матчі (69 перемог, 4 нічиї, 9 поразок), співвідношення забитих і пропущених м’ячів — 264:49. Згодом, після тріумфу на Меморіалі Олега Макарова, головний тренер команди Руслан Костишин заявив громаді про те, що клуб має намір йти у професіональний футбол.

У червні 2015 року ФК «Колос» отримав статус «професійного» і атестат учасника Чемпіонату України серед команд другої ліги сезону 2015/16. Одразу ж команда стала переможцем, причому достроково, та здобула право виступати у Першій лізі України. У дебютному для себе сезоні 2016/17 у Першій лізі «Колос» посів 5 місце з 18 команд і наступного року повторив це досягнення. А у сезоні 2018/19 «ковалівці» здійснили мрію свого керівництва та усіх уболівальників, ставши за підсумками сезону срібним призером та потрапивши до Української Прем’єр-Ліги. У стикових матчах за право грати в елітному дивізіоні суперник динамівців обіграв одеський «Чорноморець».

За підсумком свого першого футбольного року у Прем’єр-лізі «Колос» посів шосте місце у турнірній таблиці. Наступного року амбітний новачок піднявся ще вище, ставши четвертим, а минулого сезону за підсумками першої частини чемпіонату розташувався на 8-й сходинці.

У сезоні 2020/21 команда з Ковалівки представляла Україну в Лізі Європи УЄФА. У сезоні 2021/22 – в Лізі конференцій УЄФА.

Стан справ у поточному сезоні

Свій четвертий сезон в еліті українського футболу підопічні Ярослава Вишняка розпочали достатньо вдало: у чотирьох матчах команда здобула три перемоги та одного разу зіграла унічию. Але після цього відбувся спад, і у наступних чотирьох поєдинках ковалівці не змогли здобути жодної перемоги, чергуючи поразки з нічиїми. Після цього команда змогла перемогти вдома «Верес», а далі на суперника динамівців очікував складний календар - «Колос» у чотирьох матчах зазнав трьох поразок та одного разу зіграв унічию (із «Динамо» - 0:0). Осінню частину сезону команда завершила перемогою та нічиєю, а після зимової перерви знову виступала нестабільно, чергуючи перемоги, поразки та нічиї.

Здалося, ситуація дещо покращилася після двох поспіль вдалих матчів з «Металістом 1925» та «Інгульцем», але після цього підопічні Ярослава Вишняка зазнали три поразки поспіль. Далі мала місце перемога над «Вересом», а перед зустріччю із «Динамо» ковалівці знову два поєдинки програли.

Зазначимо, що 6 з 9 перемог суперники киян здобували з рахунком 1:0, дві – з результатом 2:0 і ще одну – 3:0, не пропустивши у жодному переможному поєдинку, а от майже у всіх програних матчах команда пропускала щонайменше два м’ячі. Винятком стали лише 3 програних матчі з 12-ти - проти «Зорі», «Миная» та «Кривбаса», у яких «Колос» поступився з мінімальним рахунком 0:1.

Загалом, «Колос» забиває небагато – у середньому менше одного м’яча за гру. Одразу чотири команди, які перебувають у турнірній таблиці нижче, мають у своєму активі більше забитих м’ячів – це «Верес», «Чорноморець», «Рух» та «Металіст» (32, 30, 28 та 26 м’ячів відповідно). Така ж ситуація і з пропущеними м’ячами. «Ворскла», яка розмістився на дві сходинки вище, пропустила на чотири м’ячі більше, як і «Олександрія», яка наразі посідає п’яте місце (35 проти 31-го).

Зараз сусідами ковалівців у турнірній таблиці є «Кривбас» (Кривий Ріг), який розмістився на сьомій сходинці та має на два очка більше. А з іншого боку у спину «Колосу» дихає харківський «Металіст 1925», який має на три очки менше – 30.

Середній вік гравців команди з Ковалівки складає 27 років. Є серед футболістів і ті, хто пройшов через «Динамо». Зокрема, за «Колос» виступають півзахисники Андрій Богданов, Сергій Мякушко, Вадим Мілько та нападник Володимир Лисенко. А також ціла низка вихованців нашого клубу: воротарі Євген Волинець та Володимир Маханьков, захисники Сергій Чоботенко, Євген Новак, Олександр Чорноморець та Микита Кравченко, півзахисники Євген Смирний, Павло Оріховський, Владислав Велетень, нападники Євген Ісаєнко та Кирило Попов, які свого часу виступали за молодіжні команди «Динамо» та «Динамо-2». Частина з них виступають за ковалівську команду на правах оренди.

Топ-гравці стартового складу

Протягом нинішнього сезону у наставника команди Ярослава Вишняка не надто активно змінюється стартовий склад. Жоден футболіст не зіграв в усіх 27-и матчах поточного сезону, але двоє взяли участь у 26-ти поєдинках – це голкіпер Євген Волинець (2340 хвилин) та півзахисник Павло Оріховський (1980 хвилин).

Також найбільше ігрових хвилин у захисника Сергія Чоботенка (23 матчі, 2070 хвилин), півзахисників Вадима Мілька (25 матчів, 1986 хвилин), Сергія Болбата (25 матчів, 1727 хвилин) та Олега Ільїна (25 матчів, 1665 хвилин), захисників Олександра Чорноморця (19 матчів, 1665 хвилин) та Романа Гончаренка (16 матчів, 1378 хвилин).

Трохи менше ігрового часу отримали півзахисник Сергій Мякушко (21 матч, 1343 хвилини), нападник Денис Безбородько (21 матч, 1261 хвилина), захисник Євген Новак (15 матчів, 1230 хвилин) та захисник Ніколай Золотов (14 матчів, 1139 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди в поточному сезоні УПЛ

8 голів – Павло Оріховський

4 голи – Вадим Мілько

2 голи - Сергій Чоботенко, Сергій Мякушко, Денис Безбородько

1 гол – Роман Гончаренко, Сергій Болбат, Олег Ільїн.

Крім того, по 2 гольові передачі на рахунку Сергія Мякушка, Сергія Болбата, Андрія Богданова, Володимира Лисенка, по 1 – Олександра Чорноморця, Ніколая Золотова, Олега Ільїна, Дениса Безбородька та Кирила Попова.

Останні 5 матчів із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Колос» провели між собою 9 офіційних матчів (у чемпіонаті та Кубку України), 6 з яких завершилися на користь киян (у тому числі одна перемога у Кубку України), 2 рази команди зіграли внічию та ще одного разу перемогу святкували ковалівці. Різниця м’ячів складає 20:5 на користь динамівців.

13.11.2022. УПЛ. «Динамо» - «Колос» - 0:0

28.08.2021. УПЛ. «Динамо» - «Колос» - 7:1

9.05.2021. УПЛ. «Колос» - «Динамо» - 0:3

12.12.2020. УПЛ. «Динамо» - «Колос» - 2:2

19.07.2020. УПЛ. «Колос» - «Динамо» - 2:0.

12:57' —

Команди на полі. Звучить державний гімн України.

13:00' —

Повітряна тривога у Київській області... Матч розпочнеться пізніше...

1' —

Матч розпочався!

4' —

У стартові хвилини обидві команди діють обережно, у той самий час кияни пресингують доволі високо.

7' —

Після удару Ємця м'яч просвистів поруч зі стійкою.

8' —
ГОЛ!!!!!!!!!!!!

Кахім Перріс пішов у відбір у чужому штрафному майданчику, змусив помилитися Волинця, затиснувши його біля лінії воріт - м'яч опинився у сітці після спроби вибити голкіпером!

14' —

Після пропущегого м'яча господарі поля активізувалися, намагаються більше контролювати м'яч.

17' —

Після прострілу з лівого флангу Золотов бив приблизно з лінії штрафного в ближній кут та влучив у стійку, від якої м'яч вийшов за лицеву.

22' —

Кияни виконали кутовий з правого флангу - ковалівці відбилися.

23' —

Кабаєв загострював з лівого флангу вздовж лицевої, господарі поля перервали цей прорив.

26' —
Момент у Колоса!

Екс-динамівці Оріховський та Мякушко розіграли м'яч на лівому фланзі, після прориву до штрафного та прострілу в центр від Оріховського м'яч опинився у руках Бущана.

yellow
27' —

Перріс отримує попередження за фол проти Ємця.

30' —

Після прострілу Шепелєва з правого флангу м'яч від Чорноморця вийшов на кутовий.

31' —

І ще один кутовий для киян - після навісу з лівого флангу Оріховський головою вибив м'яч за лицеву.

31' —

Після розіграшу кутового Вівчаренко бив здалеку - невлучно.

34' —

Буяльському надавали допомогу лікарі, він готовий повернутися до гри.

39' —

Після прострілу Вічаренка з флангу м'яч від захисника відсочив до Буяльського. Удар Віталія - в руки Волинцю.

40' —

Відповідь Колоса! Після прострілу від лицевої з правого флангу в один дотик бив Мякушко - Бущан на місці!

43' —

Після передачі Тимчика з правого флангу Перріс бив з меж штрафного - Богданов заблокував, кутовий!

44' —
Момент!

Після навісу з кутового з правого флангу м'яч потрапив до ніким неприкритого Буяльського в районі дальньої стійки. Удар Віталія в один дотик - поруч зі стійкою...

45' —
І ще момент у Буяльського!

Віталій знову бив в один дотик з меж воротарського майданчика після невдалого перехоплення Волинця - після удару Буяльського м'яч пролетів над поперечиною!

45' —

+2 хвилини компенсовано.

45' —
Перерва!
46' —
Другий тайм!
47' —

Вертикальна атака киян завершилася ударом Раміреса під поперечину з кута штрафного - Волонець зреагував !

47' —

Біло-сині виконали перший кутовий у другому таймі (5 у першому), Богданов вибив м'яч головою за лицеву, проте арбітри помилково призначили вільний удар.

51' —

Динамо виконало кутовий з лівого флангу, м'яч від Буяльського відскочив до Волинця.

53' —

У стартові хвилини другого тайму м'яч практично не затримується у центрі поля.

54' —

Безбородько пробив низом з 18-ти метрів - Бущан на місці!

58' —

Гостро прострілив Андрієвський - Рамірес до м'яча не дістав.

59' —

Невлучний удар Шепелєва здалеку.

60' —
Подвійна заміна у киян
  • Динамо
  • Півзахисник #5
  • Динамо
  • Півзахисник #8
60' —
Заміна
Voloshin1
  • Динамо
  • Нападник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #22
63' —

Небезпечна атака киян завершилася прострілом Тимчика в центр, однак у Раміреса удар не вийшов.

65' —
Заміна
  • Колос
  • Півзахисник #48
  • Колос
  • Півзахисник #50
68' —
ГОЛ!!!!!!!!

Черговий шедевр у виконанні Андрієвського! Після удару Олександра з-за меж штрафного майданчика м'яч опинився у верхньому куті воріт! Гольовий пас віддав Перріс.

68' —
Повернення Миколи Шапаренка після тривалої паузи!
Shaparenko1
  • Динамо
  • Півзахисник #10
  • Динамо
  • Півзахисник #18
71' —
Бущан!

Георгій рятує ворота Динамо, плечем відбивши удар Богданова з близької відстані!

71' —
Подвійна заміна у Колоса
  • Колос
  • Колос
  • Півзахисник #47
71' —
Заміна
Кіріл Попов
  • Колос
  • Нападник #23
  • Колос
  • Нападник #22
75' —
  • Динамо
  • Півзахисник #19
  • Динамо
  • Нападник #15
75' —
  • Захисник #25
77' —

Кияни самі створили момент біля власних воріт, на щастя, удар Оріховського після перехоплення вийшов не надто небезпечним - Бущан легко забрав м'яч.

78' —
  • Півзахисник #69
80' —

Гравці Колоса виконали штрафний удар. Оріховський наважився на прямий удар з 25-ти метрів - повз ворота.

84' —

Після прострілу Ємця вздовж лінії воротарського ніхто до м'яча не дістався аби завдати удару, м'яч вибили на кутовий.

84' —

Ще момент після кутового! Бущан зреагував на удар Чоботенка головою з близької відстані!

yellow
87' —

Оріховського попереджено за фол проти Гармаша.

89' —

Простріл Вівчаренка перервали - кутовий.

yellow
90' —

Вівчаренко попереджений за зрив контратаки Колоса.

90' —

Компенсований час +3 хвилини.

yellow
90+2' —

Попереджений Буяльський.

90+3' —
ГОЛ!!!

Шапаренко відзначає своє повернення гольвовою передачею! Після прострілу Миколи з лівого флангу Волошин ударом в один дотик з лінії воротарського майданчика переправив м'яч у ворота!