Минай
16
Місце
УПЛ

У середу, 17-го квітня, київське «Динамо» проведе догравання матчу 16-го туру української Прем’єр-ліги із закарпатським «Минаєм», який у грудні був перерваний на 2-й хвилині. Матч відбудеться в Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського та розпочнеться о 15:30. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «МИНАЙ»

Дата заснування: 2015 рік

Президент: Валерій Пересоляк

Головний тренер: Желько Любеновіч

Домашні матчі проводить на стадіоні «Минай-Арена» у Минаї (1312 місць)

Результат виступу в минулому сезоні: 8 місце (36 очок у 30-ти матчах; 9 перемог, 9 нічиїх, 12 поразок, різниця м’ячів 25:30).

Поточне місце в сезоні 2023/2024: 16 місце (15 очок у 23-х матчах, 2 перемоги, 9 нічиїх, 12 поразок, різниця м’ячів 16:36).

Історія

Датою заснування ФК «Минай» вважається 2015 рік, коли була створена команда працівників митниці для участі в чемпіонаті Ужгорода. Із часом до неї приєдналися професійні футболісти: екс-гравці ужгородської «Говерли» Микола Гібалюк, Владислав Микуляк, Дмитро Бабенко, а інвестори команди, які зацікавилися проектом, вирішили будувати професійний футбольний клуб.

На першому ж році свого існування «Минай» посів друге місце в головному міському турнірі Ужгорода та пробився до вищого ешелону клубів Закарпаття. За три роки команда з чемпіонату Ужгорода вийшла до другої ліги чемпіонату України. 2018 року, коли «Минай» отримав професійний статус, закарпатці дійшли до 1/8 фіналу Кубка України, в якому поступилися київському «Динамо» (1:3). А у другій футбольній лізі команда виграла групу А, програвши у Суперфіналі другої ліги «Кременю» (0:1), та здобула право підвищитися у класі. При цьому «Минай» успішно виступав у Кубку України, дійшовши до півфіналу турніру.

У сезоні 2019/2020 колектив під керівництвом Василя Кобіна здобув золото першої ліги, отримавши підвищення до елітного дивізіону України.

Дебют в УПЛ «Минай» відзначив перемогою над «Олександрією» (1:0), однак за підсумками чемпіонату посів останнє місце в турнірній таблиці та мав понизитися до першої ліги, проте відмова «Олімпіка» від виступу у Прем’єр-лізі дозволила «Минаю» зберегти прописку в еліті на сезон 2021/22.

Після 18-ти турів першої половини сезону 2021/2022 «Минай» посів 15-ту сходинку у турнірній таблиці із 16-ти команд, а за підсумками минулого футбольного року став 8-м.

Досягнення

Виступи в аматорах: чемпіон Закарпатської області (2017), володар Кубка Закарпатської області (2017, 2018), Володар Суперкубка Закарпатської області (2017);

Професійні виступи: чемпіон групи «А» другої ліги чемпіонату України (2019); чемпіон першої ліги України (2020).

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон «Минай» розпочав під керівництвом Володимира Шарана, який очолював закарпатців і минулого року. Першу половину сезону команда провела невдало, не здобувши у 15-ти матчах жодної перемоги. Стартували ужгородці з двох поразок, а далі чергували поразки з нічиїми. «Найкращим» для суперника динамівців можна вважати період з 10-го по 13-й тур, коли у чотирьох матчах команда здобула три нічиї (з «Рухом», «Вересом» та «Ворсклою» з однаковим рахунком 0:0) та одного разу програла – «Чорноморкцю» (0:3).

Наприкінці листопада керівництво клубу вирішило змінити головного тренера, і замість Володимира Шарана колектив очолив сербський спеціаліст Желько Любеновіч. Результати закарпатців покращилися – у дев’яти матчах під керівництвом Любеновіча було здобуто дві перемоги, яких не було від початку сезону. А за загальною кількістю нічиїх (9) «Минай» поступається лише «Колосу» та «Руху», у яких по 10 «мирових» у активі.

Щоправда, це поки не допомагає закарпатцям піднятися з останнього місця в турнірній таблиці. Від зони плей-оф за право боротися за прописку у вищому дивізіоні їх відокремлюють чотири очки, а від рятівної 12-ї позиції – цілих дев’ять.

Середній вік футболістів команди з Закарпаття складає 24,1 роки. За «Минай» виступають ряд гравців, які розпочинали свою футбольну кар’єру у складі юнацької команди «Динамо». Це захисники Тарас Дмитрук, Богдан Чуєв, півзахисники Юрій Михайлів, нападник Іван Демиденко. А захисник Дмитро Нємчанінов свого часу виступав за «Динамо-3» та «Динамо-2».

Топ-гравці стартового складу

У нинішньому сезоні УПЛ найбільше матчів серед гравців «Минаю» має півзахисник Вадим Вітенчук – 22 (1788 хвилин). По 20 поєдинків в активі захисників Дмитра Нємчанінова (1657 хвилин) та Тараса Дмитрука (1310 хвилин).

У інших футболістів набагато менше зіграних матчів. Серед основних виконавців – півзахисник Тимур Кораблін (16 матчів, 936 хвилин), нападник Єгор Гунічев (15 матчів, 791 хвилина), воротар Олександр Бандура (14 матчів, 1225 хвилин), захисник Богдан Чуєв (13 матчів, 1082 хвилини) та півзахисник Сергій Петько (13 матчів, 999 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди у поточному сезоні УПЛ:

Денис Устименко – 5 голів

Єгор Гунічев – 3

Єгор Твердохліб (уже немає в команді), Вадим Вітенчук,– по 2

Тимур Кораблін, Артур Ременяк, Сергій Корнійчук, Євген Скиба – по 1

Статистика зустрічей із «Динамо»

Усього «Динамо» та «Минай» провели між собою дев’ять офіційних зустрічей – 7 в рамках УПЛ та ще 2 в Кубку України. Усі матчі завершилися на користь «Динамо», до того ж закарпатці відзначилися в воротах «біло-синіх» лише два рази, тоді як динамівці забили 23 м’ячі.

30.07.2023. УПЛ. «Динамо» – «Минай» – 4:1

8.04.2023. УПЛ. «Динамо» – «Минай» – 2:0

2.10.2022. УПЛ. «Минай» – «Динамо» – 0:1

27.11.2021. УПЛ. «Минай» – «Динамо» – 0:2

11.08.2021. УПЛ. «Динамо» – «Минай» – 2:0

7.03.2021. УПЛ. «Динамо» – «Минай» – 3:0

26.09.2020. УПЛ. «Минай» – «Динамо» – 0:4

17.06.2020. КУ. «Минай» – «Динамо» – 0:2