Луганськ
11
Місце
УПЛ

У 21-му турі Прем'єр-ліги київське «Динамо» вдома, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського зіграє проти луганської «Зорі». Поєдинок відбудеться у вівторок, 12 березня, о 15:30. Представляємо нашого найближчого суперника.

ФК «Зоря» (Луганськ)

Заснований: у 1923 році.

Президент: Євген Геллер

Головний тренер: Юрій Коваль

Результат минулого сезону: 3-е місце в УПЛ (30 матчів, 20 перемог, 4 нічиї, 6 поразок, м'ячі 61:34).

Поточна ситуація у сезоні 2023/24: 11-е місце (19 очок у 17-ти матчах, 4 перемоги, 7 нічиїх, 6 поразок, різниця м’ячів - 18:19).

Історія

Клуб виступав у офіційних змаганнях з 1923 року під назвами «Металіст» (1923-1936), «Дзержинець» (1937-1941). До 1938 року брав участь у регіональних змаганнях (чемпіонати Луганської області, Донбасу, Української РСР). 1939 року дебютував у класі «Б», але з наступного року знову опустився на регіональний рівень.

Після Другої світової війни у ​​Луганську було створено команди «Трудові резерви» та «Динамо», які об'єдналися у 1950 році, проте це не допомогло — команда опустилася на рівень чемпіонату УРСР. У 1952—1953 роках було відновлено довоєнну назву «Дзержинець», а 1954—1956 роках команда виступала під назвою «Авангард».

З 1957 року команда знову отримала назву «Трудові резерви» і з того часу незмінно виступала у змаганнях команд майстрів. З 1964 носить назву «Зоря».

У 1967-1979 роках «Зоря» виступала у вищій лізі СРСР. У 1972 році клубу підкорилося історичне досягнення – «Зоря» стала чемпіоном СРСР. Після вильоту з вищої ліги з 1980 до 1990 «Зоря» балансувала між 1 і 2 лігами.

Після розпаду Радянського Союзу «Зоря» опинилася в еліті українського футболу і 1992 року «Зоря» розпочинає свої виступи у вищій лізі України. У 1996 році клуб вилетів із вищої ліги, повернувшись туди лише через 10 років.

У 2014 році через війну та російську окупацію рідного міста клуб був змушений залишити Луганськ. З того часу «Зоря» базувалася та грала домашні матчі Прем'єр-ліги у Запоріжжі на «Славутич-Арені». Минулого сезону проводила ігри у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського, а з нинішнього домашні матчі «Зорі» проходять у різних містах України.

Незважаючи на переїзд із Луганська, наступні сезони стали найуспішнішими для «Зорі» у чемпіонаті України: два поспіль 4-х місця, слідом за якими – перші в історії бронзові медалі, вихід у фінал Кубка України, дебют у Лізі Європи. «Бронза» підкорилася луганському клубу ще тричі: у 2020, 2021 та 2023 роках, у 2021 клуб вдруге вийшов у фінал Кубка України.

Стан справ у поточному сезоні

Нинішній сезон складається для «Зорі» не дуже вдало, і як результат – часті зміни головного тренера. У перших восьми матчах луганчани здобули лише одну перемогу – на виїзді над «Ворсклою» з рахунком 2:1. Ще тричі команда зіграла унічию та зазнала чотирьох поразок. Після виїзної нічиї з «Минаєм» (1:1) сербського футбольного фахівця Ненада Лалатовича, який за часів своєї футбольної кар’єри в Україні виступав за донецький «Шахтар», на тренерському містку замінив Валерій Кривенцов.

Йому вдалося здобути перемогу лише у четвертому своєму матчі на чолі луганчан – на виїзді над «Оболонню» (4:2). Але потім була поразка від «Полісся» (0:1) та нічия з «Вересом» (2:2), і після лише двох місяців роботи (з 9 вересня по 11 листопада) його теж було звільнено. Новим головним тренером «Зорі» став Юрій Коваль, але і йому не вдалося одразу досягти кардинальних змін. Луганчани завершили першу половину сезону поразкою від «ЛНЗ» (1:2) та двома нічиїми – з «Рухом» (0:0) та «Кривбасом» (2:2).

А от з початком другої частини чемпіонату України суперник динамівців дещо покращив своє положення – у трьох матчах команда здобула дві перемоги та одного разу зіграла унічию.

Цікаво, що у «Зорі», яка іде у чемпіонаті України на 11-му місці, 6 поразок, але одразу у трьох команд, які перебувають у турнірній таблиці вище за неї, їх більше: у «Чорноморця» 9 (10 місце), у «ЛНЗ» - 7 (9 місце), у «Ворскли» - 7 (7 місце). Також різниця забитих і пропущених м’ячів гірша у «ЛНЗ», який перебуває на 9 місці, та тієї ж «Ворскли», хоча, слід зазначити, що ці команди провели на два поєдинки більше.

Не дуже добре йшли справи у «Зорі» і у єврокубках. Поступившись за сумою двох матчів чеській «Славії» (0:2 на виїзді та 2:1 вдома) в раунді плай-оф кваліфікації Ліги Європи, команда потрапила до групового етапу Ліги Конференцій, де її суперниками стали ісландський «Брейдаблік», ізраїльський «Маккабі» (Тель Авів) та бельгійський «Гент». Здобувши у шести матчах дві перемоги (обидві над «Брейдабліком»), одного разу зігравши унічию (з «Гентом» вдома ) та зазнавши трьох поразок, «Зоря» посіла третє місце в групі та припинила свої виступи у цьому турнірі.

У Кубку України в 1/8 фіналу луганчани перемогли першоліговий «Яруд» з Маріуполя (1:0), але вже в чвертьфіналі поступилися одеському «Чорноморцю» (1:4) та не пройшли до наступного етапу.

У Зорі є багато вихованців «Динамо». Це захисники Антон Боль, Артем Бенедюк та Роман Вантух, півзахисники Олександр Яцик, Олексій Хахльов, Кирило Дришлюк, Вікентій Волошин та Артем Слесар, а також нападник Ігор Горбач. Деякі з них виступають за луганську команду на правах оренди.

Ще один колишній динамівець у складі команди Юрія Коваля - Денис Антюх, який виступав за наш клуб у 2021-2022 рр.

Топ-гравці стартового складу

Найбільшу кількість матчів у цьому розіграші УПЛ серед нинішніх гравців «Зорі у складі «чорно-білих» провів нападник Денис Антюх (16 матчів, 1134 хвилин). А найбільше ігрового часу у своєму активі мають півзахисник Арсеній Батагов (15 матчів, 1315 хвилин), захисники Ігор Кирюханцев (15 матчів, 1287 хвилин) та Джордан (15 матчів, 1225 хвилин).

Трохи менше хвилин зіграли панамський нападник Герреро (14 матчів, 1197 хвилин), захисник Роман Вантух (12 матчів, 873 хвилини), вихованець нашого клубу, півзахисник Олександр Яцик (10 матчів, 841 хвилина), захисник Ігор Снурніцин (13 матчів, 830 хвилин), а також воротар Микита Турбаєвський (9 матчів, 810 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди у поточному сезоні УПЛ

5 голів - Герреро

3 голи – Денис Антюх

2 голи – Арсеній Батагов

Крім того, по дві гольові передачі є в активі Герреро, Вікентія Волошина та В’ячеслава Чурка. По одній – у Романа Вантуха, Дениса Нагнойного, Олега Данченка, Дмитра Мишньова, Петара Мічина, Арсенія Батагова та Дениса Антюха.

Матчі з «Динамо» у чемпіонаті України

Усього команди провели між собою 52 матчі: 32 перемоги «Динамо», 13 нічиїх, 7 перемог «Зорі». Різниця забитих та пропущених м’ячів 107:42 на користь «Динамо».

Найбільша перемога у грі з «Динамо»: 2:0

Найбільша поразка від «Динамо»: 0:5, 1:6

Найрезультативніший матч: 4:4.