Львів
16
Місце
УПЛ

У 19-му турі Прем'єр-Ліги «Динамо» зіграє зі «Львовом». Поєдинок відбудеться у неділю, 2 квітня, і розпочнеться о 13:00. Місце зустрічі - львівський стадіон «Скіф». Представляємо найближчого суперника команди Мірчі Луческу.

ФК «Львів»

Заснований: 2016

Президент: Богдан Копитко

Головний тренер: Анатолій Безсмертний

Результат минулого сезону: 12-те місце в УПЛ (17 очок у 18 матчах, 4 перемоги, 5 нічиїх, 9 поразок, різниця м'ячів - 14:30). Нагадаємо, чемпіонат не був дограний через повномасштабну війну росії проти України.

Поточна ситуація у сезоні 2022/23: 16-те місце (13 очок у 17 матчах, 3 перемоги, 4 нічиї, 10 поразок, різниця м'ячів - 13:26)

Історія

Під нинішньою назвою команда веде свою історію з 2006 року. Саме тоді сталося перейменування команда «Газовик-Скала Стрий у ФК «Львів. Втім, клуб із таким найменуванням існував у місті Лева ще 1992-2001, і хоча за 5 років після його зникнення мова і йшла про відновлення бренду, з юридичної точки зору даний клуб не мав жодного стосунку до попереднього.

У 2012 році Львів припинив існування вдруге. Його друге відродження прийшлося на 2016 рік, коли містяни розпочали участь у першості України серед аматорів. У сезоні 2017/2018 виступав у Другій Лізі України, посівши 5 місце у Групі А. Втім, команда змогла одразу піднятися до УПЛ, помінявшись місцями з рівненським Вересом.

З розіграшу 2018/2019 містяни стабільно виступають у найвищому дивізіоні українського футболу. У своєму першому сезоні після повернення до еліти вони посіли рекордне 5-те місце (і 6 з 6 після розподілу на групи, у верхній з них), у сезоні 2019/2020 - 9-те (і 5 з 6 у нижній групі плей-оф), у розіграші 2020/2021 - 8-ме, а у сезоні 2021/2022 знаходилися на 12-му на момент початку повномасштабної агресії російської федерації проти України.

Стан справ у поточному сезоні

Попередні 17 матчів команда провела під керівництвом Олега Дулуба. Команда здобула 3 перемоги (двічі по 1:0 над «Минаєм» та 2:1 у львівському дербі над «Рухом»), 4 гри звела до нічиї (двічі з «Кривбасом» - 0:0 і 2:2, а також 2:2 з «Металістом 1925» та 1:1 із «Металістом»), решту 10 поєдинків - програла. У тому числі - матч 4-го туру УПЛ проти київського «Динамо», в якому кияни 11 вересня 2022 року на номінально домашньому полі «Арени Львів» здобули перемогу 1:0 завдяки точному удару Віталія Буяльського, який цієї неділі не зіграє через дискваліфікацію.

У міжсезоння до команди прийшло багато нових гравців, а після нічийної гри минулого туру з Кривбасом змінився і тренер - на місце Олега Дулуба прийшов киянин та екс-гравець «Динамо Анатолій Безсмертний (кольори нашої команди він захищав у 1992-1994 роках), який тренував «Львів» з березня по серпень 2021 року, якраз перед приходом Дулуба.

Серед вихованців (колишніх гравців) «Динамо» у «Львові» - Олександр Рибка, Денис Кузик (грає за команду на правах оренди з нашого клубу), Ахмед Алібеков (оренда), Артем Мильченко, Адерінсона Есеола, Владислав Бугай (був у «Динамо» до 15 років).

Зміни у складі у зимове міжсезоння

Прийшли: Олександр Рибка (воротар, «Металіст), Валерій Юрчук (воротар, «Дніпро-1»), Олексій Дитятьєв (центральний захисник, «Аксу», Казахстан), Денис Кузик (лівий захисник, «Колос», оренда з Динамо), Ахмед Алібеков (опорний півзахисник, «Зоря», оренда з Динамо), Олександр Бєляєв (центральний півзахисник, «Генчлербірлігі», Туреччина), Адерінсона Есеола (нападник, «Хебір», Болгарія), Ярослав Богунов (лівий вінгер, «Діназ» Вишгород), хорват Іван Свржняк (атакувальний півзахисник, НК «Фузінар», Словенія), бразилець Гільєрме (центральний захисник, «Жіл Вісенте», Португалія), бразилець Ігор Габріель (центральний захисник, «Сабах», Азербайджан), бразилець Мурільйо (опорний півзахисник, «Будайя, Бахрейн), бразилець Лео Антоніо (центральний півзахисник, «Джюгас», Литва), буркінець Ула Абасс Траоре (лівий захисник, вільний агент)

Пішли: Олександр Ілющенков (воротар,« Карпати»), Іван Пономаренко (воротар, «Ворскла»), Борис Крушинський (центральний захисник, «Полісся»), Павло Полегенько (правий захисник, «Зоря»), Михайло Шишка (опорний півзахисник, «Минай»), бразилець Пернамбуко (лівий вінгер, «Кизил-Жир», Казахстан), Олександр Васильєв (опорний півзахисник, «Чорноморець»), Назарій Муравський (центральний захисник, ЛНЗ Черкаси), Віталій Бойко (центральний півзахисник, ЛНЗ Черкаси), Назарій Нич (центральний нападник, ЛНЗ Черкаси)

Топ-гравці стартового складу

Найбільше ігрового часу на полі у нинішньому сезоні серед діючих гравців «Львова» за цю команду провели центральний півзахисник Артем Мильченко (16 матчів, 1244 хвилини), правий півзахисник Максим Грисьо (14 матчів, 1194 хвилини) та центральний нападник Владислав Бугай (16 матчів, 111 хвилин).

За ними йдуть центральні захисники Роман Никитюк (13 матчів, 828 хвилин) і Артем Вовкун (12 матчів, 567 хвилин).

Найрезультативніші гравці команди у поточному розіграші УПЛ

4 голи - Владислав Бугай.

2 голи - Артур Ременяк.

Серед інших гравців, які зараз є у команді, за містян забивали Ярослав Богунов та Олександр Бєляєв (по одному).

Матчі з «Динамо»

Усього – 12 матчів: 11 перемог «Динамо», 1 перемога «Львова»

Голи: 25:5 на користь «Динамо»

На полі «Львова» - 6 матчів, 6 перемог «Динамо»

Голи: 14:2 на користь «Динамо»

Найбільша перемога «Динамо»: 4:0

Найбільша перемога «Львова»: 1:0

Найрезультативніший матч: 4:1 (двічі)

Найпопулярніший рахунок – 1:0/0:1 (6 разів)

12:55' —

Вітаємо на текстовій трансляції матчу Львів - Динамо, який відбудеться на стадіоні СКІФ.

12:57' —

Команди з'явилися на полі із державними прапорами. Лунає Гімн України.

13:02' —

Стартовому свистку передує хвилина мовчання у пам'ять про загиблих під час війни.

1'' —
Гра розпочалась!

Символічний перший удар по м'ячу в центрі поля виконав військовослужбовець ЗСУ, який перебуває на реабілітації.

4' —

Перший кутовий і перший момент у Динамо!
Після навісу з корнера з лівого флангу м'яч потрапив до Караваєва, який пробив лівою з-за меж штрафного майданчика - поруч з дев'яткою.

5' —

Другий кутовий розіграли біло-сині і м'яч знову вийшов за лицеву від гравців Львова.

6' —

Цього разу Шепелєв навісив з кутового у воротарський майданчик - Рибка без проблем забрав м'яч до рук.

8' —

Кілька атак провели господарі поля, проте всі вони захлинулися перед штрафним майданчиком Динамо.

10' —

Невлучно пробив здалеку Сидорчук після передачі Царенка.

11' —

Бєляєв навісив зі стандарту до штрафного майданчика - Дубінчак завадив Бугаю завдати удар, після чого Нещерет заволодів м'ячем.

14' —

Бєляєв намагався завдяки дріблінгу прорватись до воріт Динамо, але не зумів обіграти захисників біло-синіх.

16' —

Шепелєв з лівого флангу з-за меж штрафного підкручував м'яч у верхній кут воріт - Рибка у стрибку перевів на кутовий.

18' —

Бугай увірвався до штрафного майданчика киян лівим флангом та завдав удару в площину воріт з гострого кута - Нещерет на місці.

19' —

Момент у Динамо! Після передачі Караваєва до штрафного Царенко відкинув м'яч на Беніто, той пробив - над поперечиною!

23' —

Удар Сидорчука заблокував Ігор.

25' —

Після навісу Шепелєва з лівого флангу захисники Львова випередили Ваната, який набіграв на ударну позицію.

27' —

Удар Лео Антоніо - невлучно.

30' —

Після навісу з кутового Дитятьєв пробив головою - невлучно.

31' —

Простріл Бугая від лицевої з лівого флангу динамівці перехопили.

34' —

Дальній удар Лонвейка - дуже невлучно.

36' —
Момент у Динамо!

Динамівці розіграли класну комбінацію, у результаті Сидорчук отримав м'яч на правому фланзі без супротиву та прострілив у центр штрафного майданчика. Лонвейк пробив в один дотик, проте м'яч влучив у Беніто.

41' —
Момент!

Після навісу Шепелєва з лівого флангу Ванат випередив Дитятьєва та бив головою у дальній кут - м'яч просвистів у сантиметрах від стійки...

42' —

Бєляєв навісив у бік воріт киян зі штрафного з лівого флангу - Попов перший на м'ячі.

44' —
Поперечина!

Біло-сині швидко розіграли стандарт, після чого Ванат наважився на удар лівою з-за меж штрафного майданчика - м'яч влучив у поперечину!

45' —

Ще один, вже третій удар Сидорчука здалеку, цього разу з лету - і знову вище воріт.

45' —
Перерва!

Перший тайм завершено.

45' —
Статистика 1 тайму

Удари: 3:10

Удари у площину: 1:2

Кутові: 1:4

Офсайди: 1:0

Порушення правил: 8:5

46' —
Другий тайм!
48' —

Затяжна атака Динамо завершуэться вже 5-м кутовим біло-синіх у грі.

49' —

Після навісу з корнера з правого флангу Попов завдав удару - повз ворота.

yellow
50' —

Перше попередження у грі. Покараний Дубінчак.

yellow
51' —

Богунов рукою відбив удар Царенка після того як Рибка кулаками вибив м'яча зі штрафного майданчика. Небезпечний штрафний удар для киян.

52' —
ГОЛ!!!

Кияни відмінно розіграли стандарт з меж півкола перед штрафним майданчиком, метрів з 17-ти від воріт. Шепелєв відкотив м'яч трохи в бік, а Ванат потужно пробив у нижній кут.

58' —

Після удару Лонвейка м'яч вилетів на черговий кутовий. Після розіграшу корнеру кияни провели позиційну атаку, яку врешті господарі поля відбили.

62' —
Перші заміни у грі. Подвійна у киян.
  • Динамо
  • Півзахисник #19
Beg 90781
  • Динамо
  • Півзахисник #37
62' —
Заміна
Voloshin1
  • Динамо
  • Півзахисник #9
  • Динамо
  • Півзахисник #22
65' —

Свій 7-й кутовий розіграли кияни, однак швидко втратили м'яч.

68' —

Після гострого прострілу Караваєва з правого флангу Волошин був першим м'ячі, проте його удар заблокували.

69' —

Ще одна гостра атака киян, проте простріл Беніто з правого флангу на Гармаша перехопили суперники.

71' —
Подвійна заміна у ФК Львів
  • ФК Львів
  • Нападник #8
  • ФК Львів
  • Півзахисник #21
71' —
Заміна
  • ФК Львів
  • Півзахисник #30
  • ФК Львів
  • Захисник #45
yellow
72' —

Після чергового кутового у виконанні Динамо львів'яни вибігали у контратаку, яку зірвав не за правилами Шепелєв.

yellow
74' —

Есеола попереджений за фол проти Сидорчука.

75' —
Заміна у киян. Яцик дебютує в УПЛ.
Beg 90161
  • Динамо
  • Півзахисник #14
  • Динамо
  • Півзахисник #8
77' —

Ванат пробив з-за меж штрафного майданчика - надто високо.

80' —
  • Півзахисник #77
80' —
Заміна
  • Динамо
  • Нападник #15
  • Динамо
  • Нападник #11
83' —

Дубінчак бив у нижній кут - небезпечно, проте невлучно.

83' —
Заміна
  • ФК Львів
  • Півзахисник #27
  • ФК Львів
  • Півзахисник #10
84' —

Яцик прорвався до штрафного майданчику лівіше від центру та від лицевої прострілював у центр - Рибка ногами перехопив та вибив м'яч.

87' —
ГОЛ! Рамірес!

Гол! Здавалось, атака Динамо захлинулась, проте Гармаш перехопив м'яч і одразу віддав пас у штрафний майданчик на Раміреса, який ударом в один дотик метрів з 11-ти поцілив у нижній кут воріт! 2:0.

90' —

+3 хвилини компенсовано.

90+2' —

10-й кутовий Динамо у матчі виконав Волошин з лівого флангу.

90+3' —

Момент у Динамо! Після удару головою Раміреса та рикошету від захисника Рибка врятував ворота львів'ян.