Мюнхен
1
Місце
ЛЧ

У вівторок, 23 листопада, у 5 турі групового раунду Ліги чемпіонів київське «Динамо» зустрінеться з мюнхенською «Баварією». Гра відбудеться у Києві, на НСК «Олімпійський». Початок зустрічі – 19:45.

Представляємо нашого суперника по цій грі.

Повна назва: Fußball-Club Bayern München e.V.

Дата заснування: 27 лютого 1900 року

Домашній стадіон: «Альянц Арена» (місткість – 75000 на домашніх матчах, 70000 на міжнародних)

Президент клубу та голова виконавчої ради: Герберт Хайнер (замінив на цій посаді Улі Генесса у 2019 році, колишній CEO компанії Adidas AG (2001-2016)).

Голова правління: Олівер Кан (замінив на цій посаді Карла-Хайнца Румменігге 1 липня 2021 року, легендарний голкіпер «Баварії» 90-х – 2000-х).

Спортивний директор: Хасан Саліхаміджич (знаменитий гравець «Баварії» 90-х – 2000-х).

Головний тренер: Юліан Нагельсман (очолив команду 1 липня 2021)

Результати сезону 2020/2021

У минулому сезоні «Баварія» завоювала своє 31-ше чемпіонське звання, здобувши цей титул вдев’яте поспіль. Мюнхенці оновили клубну емблему, додавши до неї п’яту зірку (у Німеччині п’ята зірка додається після 30-го чемпіонства, однак перше баварці виграли ще до створення Бундесліги).

А от у Кубку Німеччини «Баварія» вилетіла вже у другому раунді, сенсаційно поступившись команді 2-ї Бундесліги «Хольштайн Кіль» у серії пенальті. Невдача спіткала ФК «Голівуд» і у Лізі чемпіонів, де «Баварія», будучи чинним володарем трофею, зупинилася на стадії чвертьфіналів, де поступилася за сумою двох матчів ПСЖ (2:3, 1:0).

Після цієї невдачі тренер «Баварії» Ганс-Дітер Флік заявив, що залишає клуб. Згідно з чутками, причиною були розбіжності у поглядах зі спортивним директором клубу Хасаном Саліхаміджичем: Флік був невдоволений трансферною кампанією, у той час як Саліхаміджич наголошував, що діючий склад мав ще прогресувати.

Хоча у попередньому сезоні (2019/2020), першому під керівництвом Фліка, який прийшов на зміну Ніко Ковачу, «Баварія» встановила цілу низку унікальних досягнень – команда з Мюнхена першою в історії виграла всі свої матчі в окремо взятому сезоні Кубка/Ліги чемпіонів, а також встановила клубний рекорд за кількістю голів в одному сезоні.

Що більш важливо, «Баварія» виграла всі турніри, у яких взяла участь у 2020 році – Бундесліга, Кубок Німеччини, Суперкубок Німеччини, Ліга чемпіонів та Суперкубок УЄФА. Флік став першим в історії «Баварії» тренером, який виграв усі турніри у своєму першому сезоні в клубі.

А 11 лютого 2021 року, здобувши перемогу у фіналі Клубного чемпіонату світу-2020, який був перенесений з грудня, «Баварія» повторила рекорд «Барселони» Пепа Гвардіоли (2009), перемігши у всіх шістьох турнірах за один сезон.

Тим не менше, влітку 2021 шляхи «Баварії» та Фліка розійшлися. Карла-Гайнца Румменігге на посаді голови правління змінив Олівер Кан, і у той самий день головним тренером «Баварії» був призначений молодий талановитий наставник нової генерації – Юліан Нагельсманн, який на той момент ще не відзначив своє 33-річчя.

Стан справ у поточному сезоні

Нагельсманн розпочав сезон із здобуття трофею: «Баварія» впевнено перемогла у Суперкубку Німеччини одного із головних суперників на внутрішній арені, дортмундську «Боруссію».

У Бундеслізі після стартової нічиєї у Менхенгладбаху «Баварія» здобула п’ять поспіль перемог, забиваючи щонайменше три м’ячі у кожній грі. Свою рекордну забивну серії, розпочату ще навесні, продовжив і Роберт Левандовські. Перша поразка сталася у домашньому поєдинку з «Айнтрахтом», який відбувся після розгромної перемоги у грі київським «Динамо». А другої поразки у чемпіонаті (у грі з «Аугсбургом») «Баварія» зазнала перед візитом до Києва на матч-відповідь з «Динамо».

Незважаючи на ці дві невдачі, «Баварія» утримує лідерство у Бундеслізі після 12 турів. Однак здобути всі трофеї у своєму першому сезоні на чолі «Баварії» Нагельсманну вже точно не вдасться – у Кубку Німеччини чемпіони отримали гучного ляпасу від «Боруссії» з Менхенгладбаха, поступившись з рахунком 0:5.

Не має проблем мюнхенський клуб поки тільки у Лізі чемпіонів, де «Баварія» здобула розгромні перемоги у всіх зіграних чотирьох матчах групи. П’ятий відбудеться у Києві 23 листопада.

Юліан Нагельсманн
0' —

Доброго вечора, шановні вболівальники! Сьогодні "Динамо" проведе матч 5-го туру групового етапу Ліги чемпіонів, в якому суперником нашої команди стане іменита мюнхенська "Баварія".

0' —

Стартовий свисток на НСК "Олімпійський" пролунає о 19:45. А поки футболісти завершують розминку та прямують до роздягалень.

0' —

Поле на НСК "Олімпійський" засипане снігом, але його активно чистять працівники арени.

0' —

Лунає гімн Ліги чемпіонів.

1' —
МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ!

Гості розвели м'яч у центрі поля.

2' —

Перша небезпека біля воріт "Динамо", але спочатку удар Горецки заблокував.. Толіссо, а потім захисники не дозволили Сане завдати удару по воротах.

4' —

Пауза у грі через неналежну поведінку глядачів.

6' —
МОМЕНТ!

У "Динамо" пройшла швидка атака, Миколенко прострілив із лівого флангу, але Шкурін не встигнув, щоб замкнути.

0' —

До слова, через снігопад лінії на газоні намальовані червоною фарбою, а команди грають помаранчевим м'ячем.

10' —

Після розіграшу кутового де Пена виконав навіс до штрафного майданчика, але м'яч вилетів за лицьову лінію.

14' —
ГОЛ

"Баварія" виходить уперед. Після удару здалеку Забарний не дозволив м'ячу долетіти до Мюллера, але від Іллі куля відскочила в центр штрафного майданчика, звідки Левандовський у падінні через себе пробив точно в кут.

0' —

Після пропущеного м'яча динамівці не форсують події на полі, поки без моментів біля воріт гостей.

23' —

Циганков відібрав м'яча у Ернандеса в центрі поля, Буяльський підхопив та готовий був бігти до воріт, але арбітр зафіксував фол збоку Віктора.

25' —

Після навісу з правого флангу Бущан виграв верхову боротьбу в Левандовського та не дозволив форварду пробити головою.

27' —

Швидка атака "Динамо", Циганков запускав м'яча вперед у надії на швидкість Шкуріна, але Нойєр виявився першим та зіграв на перехопленні.

0' —

До слова, цей гол став для Левандовського 14-м в останніх дев'яти матчах. Фантастичний показник!

29' —
ЯКИЙ МОМЕНТ У "ДИНАМО"!

Атака "Динамо", Циганков увірвався до штрафного майданчика з правого флангу, Горецка зіграв у підкаті, вибивши м'яча в бік Нойєра, але голкіпер не влучив по м'ячу ногою, і куля влучила у стійку!

32' —
ЖОВТА КАРТКА

Шапаренко вдарив ззаду по ногах Горецку, за що отримав попередження.

34' —

Динамівці розіграли атаку, Сидорчук прострілив із правого флангу, однак захисники "Баварії" грають надійно.

35' —

Циганков пробив з-за меж штрафного майданчика - Нойєр на місці.

38' —

Знову потенційна небезпека біля воріт "Баварії". Буяльський увійшов до штрафного майданчика, прострілював, але захисники заблокували.

39' —

Буяльський упав у штрафному майданчику після того, як зачепився за ногу Ернандеса, але арбітр не призначив пенальті.

42' —
ГОЛ

Гості подвоюють свою перевагу. Після передачі з лівого флангу Мюллер пропустив м'яч, сфера долетіла на дальній кут воротарського, звідки Коман просто розстріляв Бущана, спрямувавши м'яча під поперечину.

45' —

Арбітр компенсував три хвилини.

45+1' —

Толіссо пробив з-за меж штрафного майданчика - Бущан видав блискучий сейв, витягнувши м'яча з кута.

45+3' —
ПЕРЕРВА!

Команди йдуть відпочивати...

47' —
МОМЕНТ!

Шапаренко вискочив до воріт, перший удар Миколи було заблоковано, а на добиванні динамівець не зміг вдало пробити по воротах.

46' —
ЗАМІНА
Вітіньйо
  • Динамо
  • Півзахисник #
  • Динамо
  • Нападник #
46' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Нападник #19
Ілля Шкурін
  • Динамо
46' —
yellow
52' —

Буяльський рвався до воріт по лівому флангу, але Сарр зупинив Віталія за допомогою рук - жовта картка гравцю "Баварії".

53' —

Шапаренко пробив по воротах зі штрафного з лівого флангу - повз ворота.

53' —

Після розіграшу штрафного Циганков відправив м'яча у ворота, але арбітр не зарахував взяття воріт, показавши, що необхідно розігрувати стандарт за свистком.

55' —

Сане пробив із лінії штрафного майданчика - м'яч зачепив динамівського захисника та прилетів у руки Бущану.

59' —

Девіс пробив зльоту з-за меж штрафного майданчика - вище воріт.

64' —

Толіссо пробив метрів із 28-ми - Бущан на місці.

67' —
ЗАМІНА
70' —
ГООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!

ГОЛ – 1:2. "Динамо" скорочує відставання в рахунку. Миколенко перевів м'яча ліворуч, Циганков прийняв та класним пасом вивів до воріт Гармаша, а Денис пробив під воротарем.

74' —
МОМЕНТ У "ДИНАМО"!

Після навісу з кутового Сидорчук пробил зльоту з-за меж штрафного майданчика - Нойєр парирував, Буяльський опинився першим на підбиранні, але під гострим кутом, тому прострілив, а з партнерів ніхто не відгукнувся.

76' —
ЗАМІНА
  • Динамо
  • Динамо
  • Захисник #94
78' —

Левандовський отримав передачу у штрафному майданчику, пробив із розвороту, але м'яч пролетів повз ворота.

79' —

Циганков пробивав по воротах із меж штрафного майданчика, але м'яч пролетів зовсім поруч зі стійкою. Прикро...

84' —

Шапаренко класно перевів м'яч із лівого флангу на правий край штрафного майданчика, але Караваєв не дотягнувся.

85' —
ЗАМІНА
  • Баварія
  • Півзахисник #40
  • Баварія
  • Захисник #23
86' —

Циганков навісив зі штрафного, але Вітіньйо, підставивши голову, пробив невдало.

87' —
ЗАМІНА
  • Баварія
  • Захисник #3
Лерой Сане
  • Баварія
  • Нападник #10
89' —

Циганков по місцю правого інсайду вискочив фактично віч-на-віч із воротарем, але Горецка у відчайдушному підкаті вибив м'яча на кутовий.

90' —

Арбітр компенсував чотири хвилини.

90+1' —
СТІЙКА!

Динамівці розіграли штрафний, Циганков пробив здалеку - м'яч влучив у стійку, хоч і здавалося, що Нойєр контролював ситуацію.